Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Amerika Dil Okulları

Amerika Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Amerika Dil Eğitimi Amerika’da Dil Eğitimi
Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin ilk tercihlerinden biri de Amerika’dır. Amerika kaliteli eğitim ve zengin bölge seçeneklerinden dolayı öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Günümüzde film ve dizilerden duyduğumuz popüler Amerikan İngilizcesi, İngiliz İngilizcesine göre anlaşılması daha rahat ve bize daha yakındır. Okulların kalitesi ve eğitimi English US ve diğer kurumlar tarafından düzenli olarak denetlenmektedir.

Amerika’da Dil Eğitimi Sistemi
Amerika’da dil kursları öğrencinin seçimine göre birkaç haftadan iki yıla kadar uzayabilir. Dil kursuna katılabilmek için herhangi bir özel şart yoktur.  Amerika’da dil eğitimini üniversite kampüsü ve kolej bünyesinde alma şansı diğer ülkelere göre daha fazladır. Egitim kalitesi ve bilim, sanat ve teknolojide ileri düzeyde olması nedeniyle öğrencilerimizin bu ihtiyaçlarını en iyi bir şekilde karşılık verir.  Dil eğitimi sonrasında üniversite, mastır ya da sertifika programlarıyla eğitimlerini devam edecek öğrenciler için okul araştırma, eğitim sistemine adapte olma, gerekli sınavlara hazırlanma ve karar aşamasını en iyi şekilde sonuçlandırma acısından Amerika fırsatlar ülkesidir.

Amerika’da Dil Okulu Fiyatları
Amerika’da okul fiyat aralığı oldukça geniştir. Her bütçeye uygun fiyatta dil okulu seçeneği bulunmaktadır. Fiyatlar İngiltere’ye kıyasla daha uygundur. Lokasyona göre konaklama için de uygun fiyatlara erişim bulunmaktadır.

Amerika’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları
  • İngiltere’ye kıyasla yaşam daha ucuzdur.
  • Yabancı turistlerin ve öğrencilerin en çok tercih ettikleri ülkelerden biridir.
  • Eğitim ihtiyaçlarına uygun yüzlerce dil okulu bulunmaktadır.
  • Amerika dil eğitimi sonrası lisans ve yüksek lisans programlarına devam etmek kolaydır.
  • Çok çeşitli kültürleri potasında eriten Amerikan Birleşik Devletleri, ükede bulunan 20 milyonu aşkın yabancı nüfusuyla kültürel zenginliğe sahiptir.

Amerika Dil Okulları Ve Şehirler
En çok tercih edilen şehirlerin başında New York, Boston, Chicago, Miami, Los Angeles, San Diego gelmektedir. Şehirler ve lokasyonlar öğrencinin yaşam tarzına uygun olacak şekilde seçilmektedir.

Program Seçenekleri
Tatilde İngilizce, Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce, Pratik İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi, Tip İngilizcesi, TOEFL Hazırlık, SAT Hazırlık, GMAT Hazırlık, GRE Hazırlık gibi programlardır. 

Amerika'da Konaklama Alternatifleri
Konaklama organizasyonu genellikle öğrencinin tercih ettiği dil okulu tarafından yapılmaktadır. Konaklama seçenekleri okuldan okula değişiklik göstermektedir. Neredeyse her okulun sunduğu, özellikle kısa dönem dil eğitimi almak isteyen öğrenciler arasında en popüler olan ve dil pratiği için en iyi seçenek aile yanı konaklamadır. Aile yanı konaklamada kahvaltı, kahvaltı ve akşam yemeği ya da yemeksiz seçenekleri tercih edilebilir.

Bazı okullar öğrenci rezidansları, yurtlar gibi seçeneklere de sahiptir. Bu konaklama tiplerinde kendinize özel veya oda arkadaşlı oda tercih edebilir, daha özgür bir ortamda dil öğrenebilirsiniz.

Vize Bilgileri

Amerika Birleşik Devletleri'nde dil eğitimi almak isteyenlerin F*1 Tipi öğrenci vizesi almaları gerekmektedir. Vize başvurusunda istenilen belgelerin yanında öğrencinin başvuruya bizzat kendisinin gitmesi gerekmektedir ve kabul almada önemli ölçüde vize memurlarının inisiyatifi ön plandadır. Vize başvurunuz esnasında vize memuru sizi mülakata alacaktır. Bu mülakat sonrasında başvurunuz onaylanırsa, pasaportunuz sizin daha önceden randevu alırken belirttiğiniz PTT nin herhangi bir merkezine ücretsiz olarak gönderilecek ve siz de oradan teslim alacaksınız.

ABD'de Vize Uzatma İşlemi
ABD'de I-20 kabul belgesi vermeye yetkili herhangi bir okulda eğitim aldığınız sürece ABD'deki vizenizi uzatmanız mümkündür. ABD'ye ilk giriş yaptığınızda pasaportunuza beyaz bir kart yapıştırılacaktır. Bu kartta kalış süresi kısmında D/S yazıyorsa, ABD'de eğitim aldığınız sürece vizeniz otomatik olarak uzar. Bu kısımda D/S yazmıyorsa vize sürenizi uzatmak konusunda devam ettiğiniz okulla görüşmelisiniz.

Amerika vizesi için gerekli belgeleri görüntülemek için tıklayınız.

Çalışma İzni

Amerika’da dil eğitimi alan öğrenciler çalışma iznine sahip değillerdir.

Yaşam Giderleri

Aylık konaklama masrafınızı yaklaşık 650 USD olarak düşünebilirsiniz. Özellikle büyük şehirlerde gelişmiş olan toplu taşıma araçları tramvay, otobüs, metro şehiriçi ulaşımında tercih edilmektedir. Eyaletlere ve şehirlere göre değişmekle birlikte ortalama otobüs ücreti 2 USD olarak hesaplanabilir. Öğrenciler için daha uygun fiyatlandırma sistemi de mevcut olabilmektedir. Market alışverişleri tutarı Türkiye'den kur farkı dolayısıyla biraz daha fazla olmakla birlikte oldukça uygun ücretli fast food restoranları son derece yaygındır. Los Angeles, Boston, New York ve San Fransisco gibi büyük şehirlerde temel harcamalar diğer şahirlerden %50 daha pahalı olacaktır

Ulaşım

Amerika Birleşik Devletleri ile Türkiye arası batı yakası 16 saat; doğu yakası 11 saat sürmektedir. Birleşik Devletler'de ulaşım kara, hava, demiryolları ve deniz ulaşımı ağlarıyla sağlanmaktadır. Yolcuların büyük bölümü kısa mesafelerde otomobil, uzun mesafelerde ise hava ya da demiryolunu tercih etmektedir. Şehirlerarası hizmet veren otobüsler ve New York'taki gibi metro sistemleri yada Seattle'daki gibi yer üstü demiryolu sistemleri bulunmaktadır.

Sağlık Sistemi

Amerika dünyanın en pahalı sağlık sistemlerinden birine sahiptir bu nedenle Amerikan toprağına ayak basmadan önce sigorta yaptırmış olunmasında fayda olacaktır. Amerika'ya gitmeden önce rutin aşılar önerilmektedir: kızamık/kabakulak/kızamıkçık (MMR) aşısı, difteri/boğmaca/tetanoz (DPT) aşısı, çocuk felci virüsü aşısı vb gibi. ABD'de tıbbi bakımın kalitesi oldukça yüksektir. Ülkede dünyanın en iyi hastaneleri ve tıbbi araştırma kurumları vardır.

Amerika Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA