Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Japonya Dil Okulları

Japonya Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Japonya Dil Eğitimi Japonya’da Japonca Öğrenmek!
Japonca güzel zevkli bir dil olduğu kadar zor bir dildir. Japonya’ya genelde Uzak Doğu ve Güney Doğu Asya ülkelerinden (Çin, Vietnam, Nepal, Kore, Bangladeş…) ve de eğitime çok önem veren ve yurtdışı eğitimde vatandaşlarına çok büyük destekte bulunan İskandinav ülkelerinden de (İsveç, Finlandiya, Norveç) öğrenciler gelmektedir. Farklı bir kültürün içinde bu dili öğrenmenin getirdiği bir çok avantaj olacaktır.

Japonya’da Dil Eğitimi Sistemi
Japonya’da dil okuluna gidebilmek için en az 12 yıl ve üstü eğitim almış (yani lise mezunu) olmak gerekmektedir. Buradaki dil okullarının tamamı özel olup, ücretlidir. Kurs süreleri öğrencinin amacına ve isteğine göre 3 ay ile 2 yıl arasında değişiklik gösterir.

Japonya’da Dil Eğitimi Fiyatları
Fiyat şehre ve seçilen okula göre değişmektedir.

Japonya’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları
· Öğrenci eğer dil eğitimini liseden mezun olduktan sonra aldıysa (üniversiteyi kendi ülkesinde kazanamamış olup) burada 2 yıllık Senmon Gakkou adı verilen Meslek Yüksekokullarına ya da 4 yıllık üniversitelere giderler. (4 yıllık üniversiteye girmek zordur ve Japonca yeterlilik sınavı N2 VE N1 seviyelerini almaları gerekmektedir.)
· Kendi ülkesinde lisans mezunu olup Japonya’da yüksek lisans veya doktora yapmak isteyen öğrenciler de Japonya’da bu dil okullarına gitmektedir.( Bu lisans ve lisansüstü öğrencilerin başvuruları özellikle dil okullarının yetkilileri ve öğrenci vizesi veren göçmenlik bürosu açısından önemli bir değer taşımaktadır.)
· İngilizceden sonra ikinci bir dil bilmenin özellikle Japonca gibi sıradışı ve kolay olmayan bir dile hakim olmanın iş yaşamında çok büyük bir artısı olacaktır.

Japonya Dil Okulları Ve Şehirler
Kanazawa’da Eurocentres dil okulunda Japonca dil eğitimi verilmektedir. Dil okulları, gelen öğrencilere Japon kültürü ve günlük yaşam hakkında da ücretsiz eğitim vermekte, bu öğrencilerin Japonya’da kaldıkları süre içinde yabancılık çekmemelerini sağlamaktadırlar.

Program Seçenekleri
Tarihi ve kültürü ile tüm dünyayı etkilemeyi başaran Japonya, dillerini öğrenmek isteyen yabancı öğrenciler için çeşitli Japonca eğitim programları düzenlemektedir. Standart eğitim olan haftalık 20 derslik programlar, yoğunlaştırılmış 30 saatlik programlar ve süreler öğrencinin ihtiyaç, hedef ve bütçeye göre belirlenmektedir.

Japonya'da Konaklama Alternatifleri
Konaklama organizasyonu genellikle öğrencinin tercih ettiği dil okulu tarafından yapılmaktadır. Konaklama seçenekleri okuldan okula değişiklik göstermektedir. Neredeyse her okulun sunduğu, özellikle kısa dönem dil eğitimi almak isteyen öğrenciler arasında en popüler olan ve dil pratiği için en iyi seçenek aile yanı konaklamadır. Aile yanı konaklamada kahvaltı, kahvaltı ve akşam yemeği ya da yemeksiz seçenekleri tercih edilebilir.

Bazı okullar öğrenci rezidansları, yurtlar gibi seçeneklere de sahiptir. Bu konaklama tiplerinde kendinize özel veya oda arkadaşlı oda tercih edebilir, daha özgür bir ortamda dil öğrenebilirsiniz.

Vize Bilgileri

Japonya, Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Japonya'ya gidecek Türk vatandaşları, 3 aydan fazla kalmayacaklarsa, vize almaları gerekmez. Ancak ülke girişinde otel rezervasyonu veya gideceğiniz belli bir adres, dönüş bileti ve gelir durumunuzu belirten belgeleri göstermeniz şart.

Çalışma İzni

Japonya dil eğitimi için ülkede bulunan yabancı öğrencilere çalışma izni vermemektedir.

Yaşam Giderleri

Tokyo dünyanın en pahalı şehridir. Tokyo dışına çıktıkça ev fiyatları ucuzlayacaktır. Öğrenci yurtlarında ya da hostel-guest house benzeri konaklama yerlerinde de kalmak mümkündür. Genellikle iki yıl boyunca öğrencilerin yurtlardan faydalanmalarına izin verilmektedir. Ev kiraları aylık 60 bin yenden başlar. Tokyo'da bir öğrenci günlük yemek için ortalama 300 Yen harcamaktadır. Günlük yol masrafları ise ortalama 500-700 yen arasıdır. 

Ulaşım

Ülkede demiryolu sistemi oldukça gelişmiştir. En kısa mesafenin fiyatı 130 yen'dir. Diğer bir alternatif ise 3-5 ve 10 bin yen'e alabileceğiniz ön ödemeli i-o Kart lardır. Şehirler içerisinde demiryolları birçok metro istasyonu ve otobüs durakları ile kesişmektedir, bu gibi durumlarda yolcular aldıkları bilet dahilinde araç değiştirebilmektedir. Metrolar şehir içi ulaşımı çok rahatlatmaktadır. Tokyo, Yokohama, Nagoya, Kyoto, Osaka ve Sapporo gibi şehirlerde metro hatları özel şirketler tarafından işletilmektedir. En kısa mesafe 160 yen tutarındadır ve trenlere göre biraz pahalıdır. Özellikle şehir merkezlerinde metro ve tren hatları o kadar iyi bir ağa sahiptirler ki otobüs kullanmaya hiç gerek kalmamaktadır. Metro ve tren hatlarına oranla otobüsler için kısa mesafeler pahalı fakat uzak mesafeler ise ucuzdur. Taksiler en pahalı ulaşım araçlarıdır. Başlangıç 600 yen'dir ve her 400 metrede bir 80 yen artış göstermektedir. 

Türkiye Japonya uçuş süresi 14 Saattir. Mesafeden dolayı pahalıdır.

Sağlık Sistemi

1 yıldan fazla japonyada kalacak yabancı öğrencilerin ulusal Sağlık Sigorta Sistemine kayıt olmaları ve aylık prim ödemeleri zorunludur. 

Japonya Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA