Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Tokyo Dil Okulları

Tokyo Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Tokyo Dil Eğitimi Tokyo, "Doğunun Başkenti", Japonya'nın başkentidir. Yüzölçümü 600 km² olup, 35 milyon nüfuslu megapol bir bölge olan Tokyo dünyanın en büyük kentidir. Aynı zamanda son yapılan araştırmalara göre yaşamın en pahalı olduğu kenttir.

Tokyo Körfezi kıyısında liman şehri Tokyo, Edo adı ile tanınmıştı. Edo Kalesi 12. yüzyılda güçlü samuray klanı Edo ailesinin yurdu olarak Japon tarihinde meydana çıktı. Şogunluk rejimi altında Edo, Japonya'nın kültürel ve ekonomik, politik alanında merkezine gelişti. Tokyo, 12 Eylül 1923'teki depremden büyük zarar gördü. Depremden sonra şehir yeniden inşa edildi ve bu dönemde çevresinde banliyöler teşekkül etmeye başladı. 20 yıl sonra II. Dünya Savaşı'nda ABD uçakları tarafından ciddi bombardıman edilerek tekrar yıkıldı. Tokyo 1950'lerden sonra ülke ekonomisine paralel bir gelişme göstererek hızla büyüdü ve bugünkü seviyesine ulaştı.

Japonya'nın kültür merkezi olan Tokyo'da pek çok müze, kütüphane ve üniversite bulunur. Japonya'daki üniversite ve yüksekokulların büyük bölümü Tokyo'dadır.

Şehir içi ulaşım otobüs, metro ve elektrikli trenlerle sağlanır. Tokyo'da biri iç seferler, diğeri dış seferlere tahsis edilen iki havaalanı vardır.

Tokyo'da kışlar oldukça ılık, yazlar ise sıcak ve nemli geçer.

Tokyo Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA