Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Çin Dil Okulları

Çin Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Çin Dil Eğitimi Dünyanın En Köklü Dili Çince’yi Öğrenmek!
Çince dünyada en fazla konuşulan dildir. Çince’nin özellikle ticaret alanındaki etkisi nedeniyle dünya Çince öğreniyor. Genelde insanlar dünyada en çok konuşulan dili İngilize olarak bilmektedir fakat Çince dünyanın en çok konuşulan dilidir. İngilizce dünyada en yaygın olarak konuşulan dildir. Son yılların en gözde dili olan Çince, dünya üzerinde her beş kişiden biri tarafından konuşulan bir dildir. Son yıllarda Çin dil okullarına kayıt yaptıran öğrenci sayısı artmaktadır.

Çin’de Dil Eğitimi Sistemi
Çince dışardan bakıldığında zor bir dil olarak görülür çünkü alışılagelmiş alfabe sistemi yerine karakterler kullanılmaktadır. Fakat Çince düşündüğünüz kadar zor bir dil değildir. Çince öğrenmek de her yabancı dil gibi oturulup çalışılması ve vakit harcanması gereken bir iştir. Çin’de yaşayan ve bu dilin doğduğu topraklarda eğitim alma imkânı bulanlar, dil eğitiminin püf noktalarını ve teknik şartlarını yerine getirerek 1 sene gibi kısa bir sürede dile hâkim oluyor. Dil yeterlilik sınavını bir sene içerisinde başarıyla geçen öğrencilerin varlığı ise bu gerçeğin bir ispatıdır.

Çin’de Dil Eğitimi Fiyatları
Çin ekonomisinin hızla gelişmesi ve büyümesi ile birlikte Çince dil eğitimi de oldukça popüler bir hale gelmiş ve ülkede bu amaçla bir çok dil okulu kurulmuştur.

Çin’de Dil Eğitimi Almanın Avantajları
· Türkiye’deki birçok firma Çin ile bir çok sektörde ticaret yapmaktadır.
· Günümüzde Çince’yi bilmek ve Çin kültürünü tanımak işverenler için en önemli artılardan biri.
· Çince öğrenerek ülkesine dönen Türk öğrenciler, özellikle ekonomik çevrelerde yarışa bir değil yüzlerce adım önde başlıyor. 
· Çince’yi Çin’de öğrenen insanlar hem Çin kültürünü yakından tanıma fırsatı buluyor hem de Çince’yi yerinde öğreniyor. 
· Türkiye gibi gelişmekte olan bir ülke için yabancı ülkelerle yapılan ihracat ve ithalat ticari ve ekonomik ilişkiler açısından hayati önem taşır.
· Çin’de kalmayı tercih edenler için de sürekli gelişen ekonominin içerisinde iş ve kariyer fırsatı yakalamak oldukça kolay.
· Dünyanın ekonomi ve ticaret dili olma yolunda hızla ilerleyen Çin’de dil okulu eğitimi almak geleceğinize yapacağınız çok önemli bir yatırımdır.

Çin Dil Okulları Ve Şehirler
Dil okulu için öğrenciler genellikle başkent Pekin ve Şangay’ı seçmektedirler.

Program Seçenekleri
Çin’de alınacak dil eğitimi öğrencinin ihtiyaçları, tercihleri ve bütçesine uygun biçimde şekillendirilmektedir. Haftalık 20 ders içerikli Çince kursları ve yoğunlaştırılmış Çince kursları olmak üzere öğrenci kendi tercihini yapabilmektedir. Çin dil okullarında eğitime 2 hafta ile 1 yıl arasında değişen sürelerle devam edebilmektedir.

Çin'de Konaklama Alternatifleri
Konaklama organizasyonu genellikle öğrencinin tercih ettiği dil okulu tarafından yapılmaktadır. Konaklama seçenekleri okuldan okula değişiklik göstermektedir. Neredeyse her okulun sunduğu, özellikle kısa dönem dil eğitimi almak isteyen öğrenciler arasında en popüler olan ve dil pratiği için en iyi seçenek aile yanı konaklamadır. Aile yanı konaklamada kahvaltı, kahvaltı ve akşam yemeği ya da yemeksiz seçenekleri tercih edilebilir.

Bazı okullar öğrenci rezidansları, yurtlar gibi seçeneklere de sahiptir. Bu konaklama tiplerinde kendinize özel veya oda arkadaşlı oda tercih edebilir, daha özgür bir ortamda dil öğrenebilirsiniz.

Vize Bilgileri

Çin'de dil eğitimi alacak olan öğrenciler Çin Vizesi almak zorundadır. Çin'de uzun süreli dil eğitimi almak için bir devlet okulundan davetiye gerekmektedir. Yaklaşık 1 haftada sonuçlanabilmektedir.

Çalışma İzni

Çin'e dil eğitimi için giden öğrencilerin full time çalışma izni bulunmamaktadır ancak part time işlerde çalışarak yaşam giderlerini ve sosyal harcamalarını karşılayabilirler.

Yaşam Giderleri

Çin yaşam giderleri Türkiye'ye göre düşüktür, Çin’deki büyük şehirlerdeki aylık ortalama yaşam gideri 200-500 Dolar arasında değişmektedir, küçük şehirlerde ise bu fiyat 200 dolar ve civarındadır.

Ulaşım

Taksiler Çin’de şehir içi ulaşım için kullanılan en yoğun araçlardır. Çin’deki taksimetre ücretleri nispeten ucuzdur. Metro sistemi Sanghay, Pekin, Guangzhou, Tianjin ve Shenzhen gibi büyük şehirlerde yoğun ve yaygın olarak hizmet vermektedirler. Metrolar, trafiğin yoğun oladuğu saatlerde, taksi bulmanın zor olduğu zamanlarda, gidilecek mesafenin uzak olduğu durumlarda ekonomik bir tercihtir. Çin’de şehir içi otobüs seferleri de çok yaygın ve yoğun olarak yapılmaktadır. 

Çin ülke içi havayolu taşımacılığı 45 kadar havayolu firması tarafından gerçekleştirilmektedir. Çin ülkesinin geniş coğrafi yapısı nedeni ile havayolu taşımacılığı gayet gelişmiş bir düzeydedir. Çok kalabalık bir ülke olan Çin’de yolcu taşımacılığı çok büyük oranda demiryolu ile yapılmaktadır. Hemen hemen her eyalete ve orta büyüklükteki tüm şehirlere demiryolu ile ulaşmak mümkündür. Çin demiryolları dünyanın en gelişmis demiryollarından birisidir. Çin’de karayolu ile ulaşım yoğunlukla yakın şehirler arasında gerçekleşmekte fakat hemen hemen tüm şehirlere otobüslerle aktarmalı yada direkt olarak yolculuk etmek mümkündür.

İstanbul – Pekin arası uçakla 10 saat sürmektedir. Türkiye'den Pekin ve Şangay’a gidiş dönüş direk uçuş bulunmaktadır.

Sağlık Sistemi

Çin Eğitim Bakanlığı, 6 aydan fazla Çin'de eğitim görecek tüm yabancı öğrencilerin sigorta yaptırmasını mecburi tutmaktadır.  6 aydan az kalacak öğrencilere Seyahat Sigortası yaptırmaları tavsiye edilir. 6 aydan fazla öğrenim görecek öğrencilere ise acil durum sigortası veya öğrenci sağlık sigortası yaptırmaları tavsiye edilir. Çin'de muayene ücretleri ise oldukça ucuzdur.

Çin Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA