Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Pekin Dil Okulları

Pekin Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Pekin Dil Eğitimi Pekin, veya Peking, Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti ve Şanghay'dan sonra ülkenin ikinci büyük metropol alanıdır. Pekin ayrıca Çin'in dört büyük başkentinden biridir.

2010 itibariyle Pekin'in daimi ve geçici ikamet edenlerle beraber toplam nüfusu 19,612,368'dir. Pekin nüfusunun büyük kısmını Han Çinlileri oluşturur. Mançular, Huiler, Moğollar, Koreliler ve Tujialar diğer etnik azınlıklardır.

Kubilay Han'ın burayı siyasal merkez edindiği 1272'den başlayarak, kısa aralıklar dışında Çin'in sürekli başkenti olmuştur. Dünyanın en eski başkentlerinden biri olarak sekiz yüzyıl boyunca Çin'in tarihinde belirleyici bir yer tutan Pekin, zengin Çin tarihine ait birçok eseri barındırır.

Dünyadaki en büyük metropol alanlardan biri olan kent, Çin'in ulaşım merkezi olarak, birçok demiryolu ve karayolunun merkezidir. Kent ayrıca ülkeye dışarıdan gelen uçuşların birçoğunun gerçekleştiği bir merkezdir. 

Kıta Çini'nin ilk sanayi sonrası kenti olan Pekin, hizmet sektörünün gayri safi yurtiçi hasılasındaki yüksek payıyla Çin'in en gelişmiş kentlerinden biridir. En büyük Çin şirketlerinin 100'den fazlası Pekin'de yer alır. Finans en önemli endüstrilerden biridir. 

Kantin ana havalimanı olan Pekin Başkent Uluslararası Havalimanı kent merkezinin yaklaşık 20 km kuzeydoğusundadır. Başkent Uluslararası Havalimanı yolcu trafiği olarak dünyanın en yoğun ikinci havalimanıdır.

Pekin'de, ılıman kuşakta görülen karasal bir muson iklimi hüküm sürer. Kışlar, uzun, soğuk ve kurak geçer. En soğuk ay olan ocakta ortalama sıcaklık -4°C'yi bulur. Yaz aylarında genellikle sıcak ve nemli hava yağışlara yol açar. Temmuz ortalama 26°C ile en sıcak aydır.

Pekin Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA