Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Güney Afrika Dil Okulları

Güney Afrika Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Güney Afrika Dil Eğitimi Farklı Bir Deneyimle Güney Afrika’da Dil Eğitimi
Ilıman iklimiyle hem dil öğrenmek hem de daha önce hiç yaşamadığı deneyimleri yaşamak isteyenler için en doğru adres Güney Afrika’dır. Resmi dili İngilizce olan Güney Afrika’da başkent Cape Town ve Juannessburg dil okullarının bulunduğu ve öğrencilerin dil eğitimi almak için tercih ettikleri iki önemli merkezdir. Diğer yurtdışı dil okulları ile kıyaslandığında farklı artıları bulunmaktadır. Diğer ülkelerde dil eğitimi alırken yapamayacağınız doğal yaşamın tadını çıkarmak, rafting, deve yarışları, golf turnuvaları, paraşüte binmek, köpek balıklarıyla yüzmek gibi sıra dışı ve eğlenceli bir çok etkinliği yapma şansınız vardır. Ülkenin doğal ortamı bu tarz şeyleri yapmak için çok elverişlidir. Güney Afrika denizleri dünyanın en temiz denizleri seçilmiştir. Doğal güzellikler ile modern şehrin bir arada bulunduğu Güney Afrika ‘da dil eğitimi almak oldukça ekonomiktir.

Güney Afrika’da Dil Eğitimi Sistemi
İngiltere’nin en eski sömürgelerinden biri olan Güney Afrika günümüzde bu sürecin izlerini özellikle eğitim alanında avantaja dönüştürüyor. Güney Afrika’da dil okulları genellikle İngiliz dil okullarının şubesi olarak faaliyet gösteriyorlar ve eğitim içerikleri ve kadroları İngiltere’deki merkezlerce şekillendiriliyor. Bu nedenle alınacak eğitimin içerik ve kalitesi endişeye yer vermemektedir.

Güney Afrika’da Dil Eğitimi Fiyatları
Eğitim ve konaklama maliyetleri İngiltere, ABD gibi seçeneklere kıyasla daha ekonomiktir. Öğrencilerin haftalık 20 saat çalışma izni olması ve tatillerde okuldan belge alarak bunu tam zamanlı çalışma izni ile yaşam maliyetlerinin zaten ucuz olduğu ülkede öğrencilere ekstra katkı sağlamaktadır.

Güney Afrika’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları
  • Birçok doğal güzellik ve farklı aktiviteler
  • Ekonomik bir eğitim seçeneği
  • Başlıca görülmesi gereken yerler: Cape Town, Ümit Burnu, Roben Adası, Cango Mağaraları, Batı Cape, Garden Routh…
  • Haftalık 20 saat çalışma izni
Güney Afrika Dil Okulları Ve Şehirler
Güney Afrika’da başkent Cape Town ve Juannessburg dil okullarının bulunduğu ve öğrencilerin dil eğitimi almak için tercih ettikleri iki önemli merkezdir. Bu şehirler en popüler turistik şehirler arasında olup, özellikle Avrupa ve Amerikalı turistlerin doğa sporları için tercih ettiği bölgelerdir.  Bu şehirler aynı zamanda yüzyıllardır dünyanın en önemli ticaret şehirleri olduğundan iş hayatı da oldukça hareketlidir. Dil eğitimi alan öğrencilerin haftalık 20 saat çalışma izni olduğundan iş hayatının canlı olması ve fırsatlar önemlidir. Cape Town muhteşem doğası ile Dünya’nın en güzel şehirlerinden biri olarak bilinmektedir.

Program Seçenekleri
Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, IELTS ve Cambridge Sınav hazırlık, Akademik yıl ve sömestır, birebir İngilizce,  İngilizce+, Staj ve gönüllü programlar
 
Güney Afrika'da Konaklama Alternatifleri
Konaklama organizasyonu genellikle öğrencinin tercih ettiği dil okulu tarafından yapılmaktadır. Konaklama seçenekleri okuldan okula değişiklik göstermektedir. Neredeyse her okulun sunduğu, özellikle kısa dönem dil eğitimi almak isteyen öğrenciler arasında en popüler olan ve dil pratiği için en iyi seçenek aile yanı konaklamadır. Aile yanı konaklamada kahvaltı, kahvaltı ve akşam yemeği ya da yemeksiz seçenekleri tercih edilebilir.

Bazı okullar öğrenci rezidansları, yurtlar gibi seçeneklere de sahiptir. Bu konaklama tiplerinde kendinize özel veya oda arkadaşlı oda tercih edebilir, daha özgür bir ortamda dil öğrenebilirsiniz.

Güney Afrika'da Dil Okulu Ne Kadara Mal Olur?
Güney Afrika'da dil okulunun maliyeti bulunduğu şehre, seçilen konaklama tipine, programın uzunluğuna ve yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. 4 haftalık dil kurslarının ortalama fiyatının 1000£ olduğu söylenebilir.

Vize Bilgileri

İngilizce dil eğitimi için Güney Afrika 1 aylık ziyaretlerde Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. 1 aydan daha uzun sürecek eğitimlerde Güney Afrika Büyükelçiliği'nden vize almanız gerekmektedir. Güney Afrika’da 1 aydan 3 aya kadar dil eğitimi görmek isteyen öğrenciler  için, öğrenci vizesi gerekmemektedir. Bunun için turist vizesiyle eğitim alınabilir. Öğrenci vizesi 3 aydan uzun bir süre eğitim almak isteyen öğrenciler için geçerlidir. Güney Afrika öğrenci vizesi diğer vize işlemlerine göre daha çabuk ilerleyen, kolay bir vizedir. Vize işlemleriniz ortalama 1 hafta - 10 gün içinde sonuçlanır.

Çalışma İzni

Güney Afrika'da dil eğitimi gören öğrencilerin haftada 20 saat, tatillerde ise eğitim gördükleri kuruluştan yazılı izin almak koşuluyla tam zamanlı çalışma izni bulunmaktadır.

Yaşam Giderleri

Güney Afrika'da yaşam masrafları bölgelere göre farklılık gösterebilse de genel olarak pahalı bir ülke değildir. bir fast food restoranında 3-4 €'ya bir öğün satın alınabilmekte ve ortalama bir restoranda 10 €'ya oldukça doyurucu bir yemek yenebilmektedir. şehir içi otobüs fiyatları ortalama 0.38 € olup benzinin de litre fiyatı 0.59 €'dur. Konaklama fiyatları konaklama tipine ve bulunduğu bölgeye göre değişmektedir. 

Ulaşım

Transnet demiryolları, liman, havayolları ve karayolları taşıma sistemlerini de kapsayan ülkenin ana ulaştırma işletmecisidir. Güney Afrika'nın dünyaca meşhur Mavi Treni, Pretoria ile Cape Town arasında düzenli sefer yapmaktadır. Üç uluslararası havalimanı vardır: Johannesburg, Cape Town ve Durban. Şehiriçi trenler ulaşımda kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca her şehrin düzenli otobüs seferleri mevcuttur. Taksi de bir diğer seçenek olup taksmetreler sıfır açılışlıdır.

Türkiye'den Güney Afrika'ya uçuş süresi 9 saattır. Güney Afrika ile Türkiye aynı saat diliminde yer almaktadır.

Sağlık Sistemi

Güney Afrika'da geçerli bir sağlık sigortası vize başvurusunda zorunludur. Bu yüzden gitmeden yaptırmak gerekmektedir. Rutin aşılar Hepatit A ve B, dışarıda uzun vakit geçirecekler için de kuduz aşısı önerilmektedir.

Güney Afrika Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA