Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Ekvador Dil Okulları

Ekvador Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Ekvador Dil Eğitimi Ekvador, Güney Amerika'da temsili demokrasi ile yönetilen bir cumhuriyettir. Resmi dili İspanyolca'dır. Başkenti Quito'dur. Diğer önemli şehirleri; Guayaquil, Cuenca, Machala ve Portoviejo'dur.

Kuzeyde Kolombiya, doğu ve güneyde Peru ile komşudur ve batısında Büyük Okyanus vardır. Anakaradan 965 kilometre batıda, Büyük Okyanus'ta bulunan Galapagos Adaları da ülkenin sınırları dahilindedir. Adını aldığı ekvatorla ülke ikiye bölünmüştür. 

 24 Mayıs 1822'de bağımsızlığını elde etmiştir. Ekvador, Birleşmiş Milletler üyesidir. Aynı zamanda, birçok bölgesel toplulukların içinde yer alır. Ülke, 22 eyaletten meydana gelir ve her eyaletin kendi idari merkezi bulunur. Nüfusu 2008 tahminlerine göre 13.625.000 kişidir. Ekonomisi büyük oranda tarıma dayanır, dünyanın en büyük muz ihracatçısıdır.

Ekvador'un üç temel bölgeden meydana gelmesi ile oluşan cografi konumu aynı zamanda iklim farklılığını oluşturur. Doğu'da Amazon Ormanları'nda tropikal iklim görülürken dağlık orta kısımda karasal iklim, batıdaki sahil şeridinde ise ılıman iklim görülmektedir.

Vize Bilgileri

Ekvador Türk vatandaşlarından vize istememektedir.

Çalışma İzni

Ekvador'a dil eğitimi amaçlı giden kişilerin çalışma izni bulunmamaktadır.

Yaşam Giderleri

Ekvador dolar kullanmaktadır. Benzinin litre fiyatı 0.5$'dır. Konaklama günlük ortalama 7$, otobüs ile ulaşım genelde bir saatlik yol 1$ şeklinde ücretlendirilmektedir bunun yanında taksiler de uygun ve güvenlidir. Yeme-içme günlük ortalama 7,5$ olarak hesaplanmaktadır. 

Ulaşım

Türkiye'den direkt uçuş bulunmamakla birlikte Avrupa şehirlerinden aktarma yaparak ulaşmak mümkündür. Mariscal Sucre Uluslararası Quito şehrinin tek havalimanıdır. Buradan şehir merkezine ulaşım otobüs veya taksi ile sağlanmaktadır.

Sağlık Sistemi

Ekvador'a seyahat etmeden önce sağlık sigortası yaptırmak gerekmektedir.

Ekvador Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA