Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Manhattan Dil Okulları

Manhattan Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Manhattan Dil Eğitimi Manhattan, New York kenti'nin 5 ana bölgesinden biridir. Manhattan, New york'da ticari, kültürel ve finansal bir merkezdir. Burada pek çok ünlü simge yapılar, müzeler, üniversiteler ve turistik mekanlar bulunmaktadır. Ayrıca burada Birleşmiş Milletler Merkez Binası bulunmaktadır. Manhattan, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en çok iş merkezini barındıran bölgedir.

Manhattan Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en değerli bölgedir. Manhattan, New York'un ekonomik olarak lokomotifi sayılır. New york şehrindeki işlerin 3te 2si buradadır. Manhattan'ın günlük nüfusu iş ve turizm sebebiyle 1,6 milyondan 2,8 milyona kadar çıkar. Buradaki en önemli sektör finanstır.

Manhattan'da işe giderken toplu taşıma sistemini kullananların oranı %70'i bulmaktadır. Bu oran Amerika genelinde yalnızca %5'dir. Manhattan'da oturanların %75'inin özel araçları bulunmamaktadır. New york şehir metrosu dünyadaki en büyük ikinci metrodur. Otobüse ya da metro bilet ücreti 2 dolardır. Ayrıca 7 günlük ve aylık sınırsız binmek için satın alınabilen metrocard'larda bulunmaktadır.

Şehrin iklimi aynı enlemde bulunan Avrupa'daki merkezlere göre serindir. Bunun nedeni ise bölgenin okyanus kıyısındaki konumundan kaynaklanır. Ancak şehrin okyanus kıyısında yer alması bölgeyi iç bölgelere nazaran kışların daha ılık geçmesine neden olur.

Manhattan Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA