Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Washington DC Dil Okulları

Washington DC Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Washington DC Dil Eğitimi Washington D.C. Amerika Birleşik Devletleri'nin başkentidir. D.C. kısaltmasının açılımı "District of Columbia" Maryland ve Virginia eyaletlerinin arasında yer almaktadır. Kendi başına bir eyalet değildir ve hiçbir eyaletin sınırları içinde yer almaz. Direkt olarak federal devlete bağlıdır. Beyaz Saray, ABD Kongresi, ABD Yüksek Mahkemesi, Dünya ülkelerinin büyükelçilikleri, kabine sekreterlikleri (bakanlıklar) gibi bütün federal kurumlar bu kentte yer alır.

Kent nüfusu 2010 verilerine göre 601,723 kişidir.

Daha önce yerli bir halkın yaşadığı bölgeyi  Avrupalılar ilk kez 17. yüzyılda keşfetmiştir.  1783 Pennsylvania İsyanı'nın ardından herhangi bir eyaletten bağımsız bir başkent ihtiyacıyla ABD hükümetinin merkezi olmuştur. Tam yeri Başkan George Washington tarafından 16 Temmuz'da belirlendi ve şehir adını Başkan Washington'dan aldı.

Şehir planlamasında geniş caddeler ve bol açık alan mevcut olduğundan oldukça ferah bir şehirdir. Buaçık alanların korunabilmesi ve manzaranın aynı kalması için şehirde büyük gökdelen yapımlarına izin verilmemektedir.

Washington, D.C. kenti bir başkent olması nedeniyle diplomatik ve siyasi açıdan büyük bir önem taşımaktadır. Dünyaca ünlü Smithsonian Institution'a bağlı 10 müze ve bir hayvanat bahçesi burada bulunur. Smithsonian'dan başka dünyaca ünlü birçok müze daha vardır. Ücretsiz olan bu müzeleri her yıl çok sayıda ziyaretçi gezer.

Günlük araba trafiği olarak New York City'den sonra ABD'nin en yoğun olan bölgesidir. Washington’da üç hava limanı hizmet vermektedir. Tüm limanlarda özel otobüs servisi mevcuttur. Şehir içinde ise Metrorail metro sistemi en uygun ulaşım yoludur.

İlkbaharda hava serin; fakat güneşli seyretmektedir. Yaz ayları sıcak ve nemli, kış ayları ise soğuk ve kar yağışlı geçer. 

Washington DC Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA