Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

New Jersey Dil Okulları

New Jersey Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

New Jersey Dil Eğitimi New Jersey Amerika'nın eyaletlerinden biridir. Türkçe adıyla Yeni Jersey. Amerika'nın doğusunun orta kısımlarında bulunur. New York, Pennsylvania ve Delaware ile komşudur. New Jersey Amerika'nın en küçük eyaletlerinden birisidir. New Jersey'den Manhattan'a 2 tünel ve bir asma köprüyle bağlantı kurulmuştur. 
Şehir yüz ölçümünün çoğunu kaplayan yeşillikler ve bir çok ormandan dolayı Garden State (Yeşil Eyalet) olarak adlandırılmıştır. Şehrin ismi Manş denizindeki adaların en büyüğü olan Jerysey adasından gelmektedir. Daha sonra bölgenin kontrolünü ele geçiren İngilizler burayı New Jersey Kolonisi adıyla yönetmeye başlamıştır.
New Jersey'de karasal nemli iklim hakimdir. Yazlar oldukça sıcak ve nemlidir. Ortalama sıcaklar 21 - 30 derecedir. New Jersey kışları çok soğuk geçmektedir. Eyaletin Güney kısımlarında daha ılıman bir kış yaşanmaktadır. Bahar ve sonbahar aylarında değişken hava şartları görülür.
Resmi bilgilere göre New Jersey'nin nüfüsu 2007 yılında 8.724.560'dır. New Jersey Amerika'nın en kalabalık 11. eyaletidir. Ancak eyaletin küçük olması sebebiyle kilometrekareye düşen insan sayısında Amerika'da birinci sıradadır. 
New Jersey dini ve etnik farklılıkların en çok görüldüğü eyletlerin başında gelmektedir. Şehirde yahudi ve müslümanlar yoğunluk göstermektedir. Orta doğulu ve italyan nüfusununda yoğun olarak görüldüğü bir şehirdir. Kişi başına düşen gelirde Amerika'da ikinci sırada gelmekedir. Eyalette %12 İspanyolca %1.5 oranında ise İtalyanca konuşlmaktadır.
New Jersey'de ilaç, kimya, telekomünikasyon, gıda işleme, elektrikli cihazlar, basım yayım ve turizm sektörleri eyaletin önde gelen sanayiileridir. Tarım ve hayvancılık ürünleri ise atlar, sebze, meyve ve yemiş, deniz ürünleri ve süt ürünleridir. 
New Jersey Türkiye'den 6 saat geridedir.

New Jersey Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA