Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Chicago Dil Okulları

Chicago Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Chicago Dil Eğitimi Chicago, Amerika Birleşik Devletleri'nin nüfus bakımından en büyük üçüncü şehridir. Illinois eyaletinde Michigan Gölü'nün güneybatı kıyısında yer alır. 1833 yılında kurulan şehir, 1885 yılında ilk gökdelenin bu şehirde yapılması ile de tarihe geçmiştir.

2010 yılı sayımına göre nüfusu 2,695,598 olarak belirlenmiştir.

Chicago kenti ülkenin çok önemli bir ulaşım, kültür, politika, sanayi, finans, tıp ve yüksek öğrenim merkezidir. Kent ülkenin orta batısının ticari ve iktisadi, kültürel ve finansal başkenti konumundadır.

Chicago O’hare Uluslararası Havaalanı Dünyanın en işlek havaalanlarından ikincisidir. Şehir merkezine yaklaşık 29 kilometre uzaklıktadır. Chicago’nun şehir planlaması çok düzenli ve ulaşımı kolaydır. Gökdelenlerin arasında yerden 6 metre yükseklikte metro ağı kuruludur. Aşağıda normal trafik  akışı devam etmektedir. 

Dans, spor, müzik, görsel sanatlar, sahne sanatları, tiyatro, festivaller, kültür merkezleri, kütüphaneler ve gösteriler kentin başlıca kültürel unsurları arasındadır. Göl kenarındaki parklar ve plajlar bisiklet, yüzme, golf, koşu, plaj voleybolu, güneşlenme gibi birçok açık hava aktivitesi için imkan sunmaktadır. Çok sayıda bisiklet yolunun bulunmakta ve bisiklet kullanmak günlük yaşamın doğal bir parçası halinde seyretmektedir. Çok sayıda gece eğlencesine özgü mekan bulunmaktadır.

Chicago şehri, nemli karasal iklim bölgesi içinde yer almaktadır. Bu sebepten dolayı da 4 ayrı mevsimi yaşayabilen bir şehirdir. Yazlar oldukça sıcak ve nemli geçmektedir. Yaz mevsiminde ortalama sıcaklık değeri 29 – 30 derece dolaylarındadır. Kışlar ise soğuk ve karlı geçmekte ve Ocak ayında ortalama sıcaklık değeri -4 ve -5 derece dolaylarında seyreder. 

Chicago Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA