Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Houston Dil Okulları

Houston Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Houston Dil Eğitimi Houston, Amerika Birleşik Devletleri'nin dördüncü en büyük, Teksas eyaletinin en büyük şehridir.

Kentin 2010 sayımına göre nüfusu 2,099,451 kişi olarak bilinmektedir. Nüfus sıralamasında California’dan sonra ikincidir. Nüfusun %51'i beyazlardan; toplam nüfusun %26'sı hispanik olmayan beyazlardan, yine toplam nüfusun %24'ü ise Afrika kökenli Amerikalılardan oluşmaktadır.

Houston 1836 yılında kurulmuştur. Adı eski Teksas Cumhuriyeti başkanı Sam Houston'dan gelmektedir. Ayrıca şehir bir "Beta- küresel kent"tir.

Texas ABD genelinde, “Personal State Income Tax”- Şahsi Eyalet Gelir Vergisi uygulamasının bulunmadığı yedi eyaletten biridir. Düşük vergi oranları sayesinde çoğu şehirden daha ucuzdur.

Birçok ankette Houston, ABD’nin çalışma ve yaşam koşulları bakımından en iyi şehri seçilmiştir.

Texas Eyaleti, tek başına, dünyanın 11. büyük ekonomisidir. Ekonominin ana sektörleri enerji, üretim, havacılık, ulaşım ve sağlık sektörleridir. Dünyanın enerji başkenti kabul edilmektedir. Enerji sektöründe faaliyet gösteren firmaların sayısı 5000’in üzerindedir.

Uzay araştırmaları ve sağlık hizmetleri alanında yine dünyanın en önde gelen şehridir. Texas Tıp Merkezi ve NASA’nın Johnson Uzay Merkezi’ne ev sahipliği yapmaktadır.

Houston, gökdelenleri ve yüksek binalarının yanı sıra müzeleri ve el değmemiş yeşil alanlarıyla da ön plana çıkmaktadır.

Houston'da iklim nemli subtropikal sınıfına dahildir. Yazları ortalama sıcaklık 32°C olup en az 3-4 gün 40°C dolaylarında seyredebilmektedir. Yoğun nem hissedilen sıcaklığın yükselmesine neden olmaktadır. Akşam saatlerinde gökgürültüsü eşliğinde yağışlar sık rastlanabilir olaylardır. Kışlar ise ılımandır ve en soğuk ay olan Ocak ayında ortalama sıcaklık 6°C'dir. Kar yağışı nadir görülür.

Kent büyük ölçüde otobanlarla örülüdür, ulaşım kolaydır. Toplu taşıma raylı sistem ve şehir içi otobüslerle sağlanmakta olup oldukça ucuzdur. Ancak özel araç kolaylık sağlayacaktır.

Houston Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA