Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Melbourne Dil Okulları

Melbourne Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Melbourne Dil Eğitimi Melbourne, Avustralya'nın Victoria eyaletinin başkentidir ve 2006 sayımına göre 3.7 milyon nüfusuyla ülkenin ikinci en kalabalık şehridir. Melbourne bir milyon nüfusu aşmış şehirler arasında dünyanın en güneyinde bulunanıdır. 

Melbourne, 2011 yılında The Economist dergisi tarafından yayınlanan Dünyanın En Yaşanabilir Şehirleri listesinde kültürel nitelik, iklim, yaşama ücreti, ve sağlık, suç oranı gibi sosyal koşullar bakımından birinci seçilmiştir.

Şehir adını Derbyshire kasabasının Melbourne köyünde evi bulunan Birleşik Krallık Başbakanı William Lamb, 2. Vikont Melbourne'dan aldı. Bölgede daha önce yaşayan topluluk Kulin aborjinleriydi. Avrupalı yerleşimciler Melbourne'a ilk 1835 yılında arazi bulmakta zorluk çektikleri Tazmanya'dan geldiler.

Melbourne ulaşımı büyük ölçüde özel araçlara bağlı olsa da şehirde tren, metro, tramvay, otobüs ve taksilerle entegre gelişmiş bir ulaşım sistemine sahiptir. Ayrıca bisiklet de bir diğer ulaşım alternatifidir. Melbourne Havalimanı Avustralya'nın en işlek ikinci havalimanıdır.

Avustralya'nın spor kenti olarak adlandırılan Melbourne, ülkenin büyük spor musabakalarına ev sahipliği yapmaktadır. Melbourne aynı zamanda müzik, drama, mimari, sanat, müzikal gibi pek çok alanda gerçekleştirilen büyük etkinlikleri ve festivalleriyle uluslararası kültür merkezidir.

Melbourne ılıman okyanus iklim özellikleri göstermektedir ve değişken hava kondisyonlarıyla bilnmektedir. Bu durum Melbourne'un soğuk okyanus kıyısı ve sıcak, çöl ikliminin etkisi altındaki bölgenin arasındaki topografik konumunun etkisidir. Kar yağışı nadir görülse de diğer Avustralya şehirlerinden daha soğuk kış mevsimi geçirmektedir.

Melbourne Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA