Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Portland Dil Okulları

Portland Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Portland Dil Eğitimi Portland, ABD'nin Oregon eyaletinin en büyük kentidir. ABD'nin kuzeybatı Pasifik kıyısında "Willamette Nehri" ile Kolumbiya Nehri'nin birleşme alanında kurulmuştur.

Nüfusu 2010 verilerine göre 583,776 kişidir, ABD'nin nüfus bakımından 29. büyük şehridir. 1845 yılında resmi olarak kurulmuş ancak yüzyıllardır yerlilerin yerleşim yeri olmuştur.

Şehir merkezi yerleşimi güneybatı bölümüne doğru oluşmuş olup yüksek yapılar, iş merkezleri, oteller, şık restoran ve kafeler bu bölümde yoğunlaşmaktadır. Güneybatı bölüm sınırları içinde MAX hafif metro taşıması ve Tri-Met otobüs sistemi mevcut olup şehir genelinde teleferik gibi diğer sistemlerin varlığıyla gelişmiş bir ulaşım sistemine sahiptir. Bir diğer seçenek de bisiklettir ki güvenli ve uygun yapısıyla bisikletin ulaşım aracı olarak rahatça kullanılabildiği dünya genelinde sayılı şehirlerden birisidir.

ABD'nin en büyük gül yetiştirme alanı olan Uluslararası Gül Test Bahçesi gibi tarihi değere sahip bahçeler Portland’ın güller şehri adıyla anılmasını sağlamaktadır. Her sene Rose Fest (Gül Festivali) yapılmaktadır.  Parkları, bahçeleri, botanik parkları, sanat müzesi, bilim müzesi, eğlence mekanlarıyla turistleri cezbetmektedir. Küçük şehir samimiyeti ile büyük kent dinamiklerinin birleştiği bir şehirdir.

Tüm Oregon eyaletinde olduğu gibi Portland'da da yiyecek, içecek ve giyim dahil hiçbir üründen vergi alınmamaktadır. Şehir Adidas, Nike gibi dünyaca ünlü spor giyim markalarının merkezlerine de ev sahipliği yapmaktadır.

Portland’da iklim yazın sıcak ve kurak geçmekte, sonbaharla birlikte Kuzeybatı Pasifik’in etkisiyle yağmurlar başlamaktadır. Genellikle kış ayları boyunca hava kapalı ve yağışlı olarak geçmektedir. 
Portland Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA