Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

San Francisco Dil Okulları

San Francisco Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

San Francisco Dil Eğitimi San Francisco, ABD'nin Kaliforniya eyaletinin kuzeyinde San Francisco Körfezi Bölgesi'nde yer alan en önemli kültürel ve finansal merkezdir. Şehir, San Francisco Yarımadası'nın kuzeyine kurulmuştur. Şehrin batısında Büyük Okyanus, kuzey ve doğusunda ise San Francisco Körfezi bulunmaktadır. 

San Francisco şehrine ait en eski yerleşim ile ilgili arkeolojik bulgular, ilk yerleşimin M.Ö. 3000 yılında yapıldığını göstermektedir. 1776 yılında İspanyollar tarafından ele geçirilmiş olan San Francisco daha sonrasında Meksika'ya dahil olmuş, 1846'da da Birleşik Devletler'e katılmıştır. 1848'de başlayan Kaliforniya Altına Hücum döneminde şehir çok hızlı bir şekilde büyümüş ve kısa sürede Batı Kıyısı'nın en büyük şehri konumuna ulaşmıştır.

San Francisco şehir merkezi sınırları içinde bulunan toplam nüfus 2013 Nüfus Tahmini itibariyle 825,111 kişi olup bu sınırlar içinde San Francisco, Kaliforniya eyaleti içinde bulunan büyük şehirlerden en yoğun nüfuslu olanıdır ve New York Şehrinden sonra tüm ABD'de ikinci sırada nüfus yoğunluğu olan büyük şehir olmaktadır. Metropoliten bölge olarak tahmini nüfusu ise 4 milyonun üzerindedir.

San Francisco dünyanın en çok ziyaret edilen 100 şehri arasında 35. sırada yer almaktadır.Şehirde içerik açısından zengin kitap evleri, kültürel ve sanatsal aktiviteler bulunur. Toplu taşımanın kolaylıkla sağlandığı San Francisco son derece düzgün yapılanmış bir şehirdir.  Russian Hill, Nobb Hill, China Town ve Golden Gate Park mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Ayrıca meşhur Kaliforniya şarabını denemek adına son derece uygun bir bölgedir.

Bölgede yazlar serin ve az yağışlı, kış mevsimi ise ılık geçmektedir. Okyanus etkisi yıl boyunca hissedilmektedir. Yaz aylarındaki soğuk rüzgarlar ve sis bunun göstergesidir. Yağışların en sık görüldüğü dönem kasım-nisan arasındadır. 

San Francisco Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA