Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

UCLA - Los Angeles

UCLA - Los Angeles
UCLA - Los Angeles
Okul Tipi: Kampüs.
Okul Kapasitesi: 700 öğrenci
Sınıf Kapasitesi: Max. 18 öğrenci

University of California, Los Angeles-UCLA Amerika’nın en iyi eğitim veren üniversitelerinden birisi olup dil kursları okulun ana kampüsüne yürüme mesafesinde bulunan Westwood’da gerçeklestirilmektedir. İngilizce dil kursu öğrencilerine kütüphane, kitap dükkanları, restoranlar, yüzme havuzları, tenis kortları gibi kampüs olanaklarından faydalanmasına imkan tanımaktadır.  "

Amerikan dili merkezi ‘ALC’ dünyanın en ünlü ve en seçkin üniversitelerinden biri olan California Üniversitesi'nin bir parçasıdır. ALC, California Üniversitesi'nin bütün standartlarını elinde tutan ve bir çoğu yine California Üniversitesi'nden gelen veya akademik eğitimini California Üniversitesi'nde ve İngilizce eğitimi diğer dilleri konuşan kişilere öğretmek üzerine yapmış ve eğitim konusunda uzman olan kişilerin oluşturduğu bir kadrosu vardır.

UCLA Extension'daki uluslararası öğrenciler, American Language Center'da (ALC Amerikan Dil Merkezi) tam zamanlı yoğun İngilizce dili programlarına veya çeşitli alanlarda tam zamanlı sertifika programlarına kayıt olabilmektedirler. Bütün kurs ve programlar Westwood Village'ta bulunan UCLA kampüsünde veya yakınında bulunan bir eğitim tesisinde gerçekleştirilir.  Spor tesisleri, müze ve kültür programlarını da içeren UCLA kampüsü avantajlarından uluslararası öğrenciler de yararlanabilir.

ALC yıl boyunca akademik hedef, pratik iletişim ve iş hayatı için çok sayıda tam zamanlı yoğun İngilizce kursları sunar. Destek hizmetleri arasında vize danışmanlığı, konaklama yardımı ve akademik danışmanlık yer alır.

Amerika'nın en prestijli okullarından biri olan okul, İtalyan mimari yapısı ve etkileyici bahçesiyle öğrencileri cezbettiği gibi 
7 milyondan fazla kaynağı olan kütüphanesi, ödüller kazanmış olan atletizm takımı, tiyatro, dans kursları, müzik faaliyetleriyle ve iki temel müzesiyle öğrencilerine hizmet vermektedir.

ALC Los Angeles’ın en eğlenceli ve güvenli bölgelerinden biri olan Westwood'da konumlandırılmıştır. Westwood  restoranların, sinemaların, ve öğrenci faliyetlerinin yoğun olduğu bir bölgedir. ALC’den sadece bir dakika uzaklıkta otobüslerle Beverly Hills’e, Hollywood’a ve Pacific okyanusuna gidilebilmektedir. Otobüsler, metro hatları ve trenler ile Disneyland, Universal Studios, ve Santa Barbara'ya da kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

Konaklama Türleri:
  • Aile Yanında
  • Öğrenci Evleri
  • Öğrenci Rezidansları
Okul Olanakları:
Kütüphane, tam donanımlı sınıflar ve tüm kampüs olanakları
Sosyal Aktiviteler:
ALC San Francisco, San Diego, Grand Canyon, Las Vegas gibi Kaliforniya ve Güneybatı Amerika'nın popüler yerlerine organize tur gezileri sunmakta, hafta sonları ise yakındaki dağlık bölgelere ve çöllere geziler düzenlemektedir.

Harita


View UCLA Extension: Westwood in a larger map

Paylaş

YURTDIŞI DİL OKULU ARA