Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

İngilizce Dil Eğitimi

İngilizce Dil Eğitimi Hakkında Genel Bilgi

İngilizce Dil Eğitimi Yabancı dil deyince akla ilk olarak İngilizce gelmektedir. Dünyanın ortak dili sayılan İngilizce'yi en iyi şekilde İngiltere'deki dil okullarında öğrenirsiniz. Yurtdışnda İngilizce dil eğitimi almak ülkemizde gün geçtikçe popülerliğini arttırmaktadır. İngilizce'yi doğduğu topraklarda öğrenin ve anadili İngilizce olan kişilerle aynı ortamda bulunarak akıcı bir şekilde İngilizce konuşun. 

İngilizce Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, İrlanda Cumhuriyeti, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Anglofon Karayipler'de yaşayan çoğu insanın anadili olmakla birlikte dünya genelinde İngiliz Milletler Topluluğu başta olmak üzere birçok uluslararası örgüt tarafından  ikinci dil ve resmi dil olarak kullanılır.  Amerika Birleşik Devletleri'nin II. Dünya Savaşı sonrasında artan ekonomik ve kültürel etkisi İngilizce'nin hızlı bir şekilde benimsenmesinde en önemli etkendir. 

İngiltere'de Dl Eğitimi

İngilizce Cermen kökenli bir dildir ve filologlar tarafından kaynağı Almanca olarak savunulur. Zamanla meydana gelen tarihsel gelişmeler sonucunda Vikinglerin ve Latin dillerinin etkisiyle değişime uğramıştır.

İngilizce dünya üzerinde 1.8 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Birleşmiş Milletler'in resmi dilidir. İngilizce günümüzde ilk ''küresel ortak dil'' olarak tanımlanır. İletişim, bilim, ticaret, havacılık, eğlence, radyo, diplomasi, alanlarında egemen yardımcı dildir.  Birçok meslekte zorunlu hale gelmştir. Dünya üzerinde birçok ülkenin resmi dili İngilizce'dir. Diğer ülkelerde ise yabancı dil olarak okullarda öğretilmektedir. 

İngilizce Çince ve İspanyolca'dan sonra ilk resmi dil olarak dünyanın en çok konuşulan 3. dilidir. Buna rağmen dünyada en çok kullanılan 1. dildir. Ayrıca en fazla bilinen 2. dil olma özelliğini de taşımaktadır. Anadili İngilizce olanların en yoğun bulunduğu yer 214.809.000 kişi ile Amerika Birleşik Devletleri'dir. Dünyada kabul edilen iletişim dili İngilizce'dir. 

YURTDIŞI DİL OKULU ARA