Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Hindistan Dil Okulları

Hindistan Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Hindistan Dil Eğitimi Hindistan ya da resmi adıyla Hindistan Cumhuriyeti, Güney Asya'da bulunan bir ülkedir. Başkenti Yeni Delhi'dir. Dünyanın en büyük yedinci coğrafi alanı ve en büyük ikinci nüfusuna sahip olan ülkedir ve dünyanın en büyük demokrasisidir.

Dört tane önemli dünya dinleri olan Hinduizm, Budizm, Jainizm ve Sihizmin doğum yeri olmasıyla birlikte Zerdüştçülük, Yahudilik, Hıristiyanlık ve İslam hepsi M.S. birinci yüzyıldan itibaren ülkeye gelerek bölgenin çeşitli kültürünü şekillendirmiştir.

Borsa sayılarına göre dünyanın en büyük on ikinci ekonomisine ve dünyanın en büyük dördüncü satın alma gücü paritesine sahiptir. 2014 tahminlerine göre nüfusu 1.195.000.000 kişidir. 

Bütünüyle Ekvator’un kuzeyinde kalan Hindistan, sıcak bölge içerisindedir. Ovalık bölgeler yıl boyunca nemli ve sıcak olur. Hindistan ikliminin başlıca özellikleri musonlar, alize rüzgarları, sıcaklık ve düzensiz yağışlardır. Hindistan’da yazlar yağışlı, kışlar ise kurak geçer. 

Vize Bilgileri

Hindistan'a dil eğitimi amacıyla gidecek öğrencilerin öğrenci vizesi almaları gerekmektedir.

Çalışma İzni

Öğrenci vizesine sahip olan kişilerin çalışma izni bulunmamaktadır.

Yaşam Giderleri

Yaşam masrafları Türkiye ile kıyaslandığında dahi çok uygundur.

Ulaşım

En ekonomik uçak bileti için www.marcopoloturkey.com web adresine bakılabilir. THY Delhi'ye direkt uçuyor, daha az yorucu olduğu için tercih edilebilir. Diğer tüm havayolları aktarmalı olacağından biraz daha uzun zaman alıyor ve yorucu olabiliyor. Hindistan'a vardıktan sonraki ulaşım seçenekleriniz bol. Şehir içinde 3 tekerlekli (Autorickshow) taksiler her an her yerdeler. Karayolları genel olarak çok iyi değil, aslında bölgelere göre değişiyor. Otobüslerde klimalı - klimasız ayırımı olmakta. Bazı bölgelerde çok yeni otobüsler bulunmakta (mesela Bangalore'dan hareket eden Balal Tur). Yataklı otobüsleri de unutmamak lazım. Uzun mesafeler için en iyi seçenek trenlerdir. Hindistan dünyanın en büyük yüzölçümüne sahip ülkelerinden birisi, bu yüzden mesafeler çok uzun olabilmektedir.

Sağlık Sistemi

Hindistan'a gidecek kişilerin sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir.

Hindistan Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA