Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Birleşik Arap Emirlikleri Dil Okulları

Birleşik Arap Emirlikleri Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Birleşik Arap Emirlikleri Dil Eğitimi Birleşik Arap Emirlikleri
Yedi emirlikten oluşan Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai ve Abu Dabi gibi Orta Doğu'nun hızla önem kazanan bölgelerini barındırmaktadır. Yalnızca bölgede değil dünya genelinde refah seviyesi, iş imkanları ve lüks yaşantısıyla dikkat çeken Birleşik Arap Emirlikleri, Arapça öğrenmek isteyen öğrenciler için idealdir. 

Birleşik Arap Emirlikleri'nde Dil Eğitimi Almanın Avantajları
Birleşik Arap Emirlikleri, Arapça öğrenmek için en iyi yerdir. Yerlilerin diğer Arap ülkelerine göre daha çok İngilizce bilmeleri, güvenli olması, muhteşem iklimi, eğitim seviyesinin ve kalitesinin yüksekliği Emirlikler'in avantajlarındandır.

Birleşik Arap Emirlikleri'nde Konaklama Alternatifleri
Konaklama organizasyonu genellikle öğrencinin tercih ettiği dil okulu tarafından yapılmaktadır. Konaklama seçenekleri okuldan okula değişiklik göstermektedir. Neredeyse her okulun sunduğu, özellikle kısa dönem dil eğitimi almak isteyen öğrenciler arasında en popüler olan ve dil pratiği için en iyi seçenek aile yanı konaklamadır. Aile yanı konaklamada kahvaltı, kahvaltı ve akşam yemeği ya da yemeksiz seçenekleri tercih edilebilir.

Bazı okullar öğrenci rezidansları, yurtlar gibi seçeneklere de sahiptir. Bu konaklama tiplerinde kendinize özel veya oda arkadaşlı oda tercih edebilir, daha özgür bir ortamda dil öğrenebilirsiniz.

Vize Bilgileri

Türk öğrencilerin de diğer herkes gibi Birleşik Arap Emirlikleri için vizeye ihtiyacı vardır. Türk öğrencilerin buradan vize alırken imtiyazlı oldukları söylenebilir. Vize başvuru ve kabül oranları açısından öğrencilerin en rahat ettiği ülke Dubai'de yeni düzenlemeler ile 24 haftalık dil eğitimine başvuran öğrenciler 1 seneye kadar eğitim vizesi alabilmekte ve çalışabilmektedirler.

Çalışma İzni

Öğrenci vizesi olan herkesin Birleşik Arap Emirlikleri'nde yarı zamanlı çalışma hakkı bulunmakta genellikle iş bulma süreci öğrencinin dil seviyesi ve girişkenliği ile doğru orantılı olarak kolaylaşabilmektedir.

Yaşam Giderleri

Birleşmiş Arap Emirlikleri'nde yaşam masrafları ne çok yüksek ne de düşüktür. Yemek, eğlence ve cep harçlığı için ayda 350-400$ düşünülebilir. Konaklama ücreti şehrin neresinde kalındığına ve hangi konaklama tipi seçildiğine göre değişir.

Ulaşım

Birleşik Arap Emirlikleri'nde toplu taşıma yaygın olarak kullanılmaktadır. 

Birleşik Arap Emirlikleri Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA