Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Los Angeles Dil Okulları

Los Angeles Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Los Angeles Dil Eğitimi
Los Angeles şehri, -resmi adıyla City of Los Angeles-  Amerika Birleşik Devletleri Kaliforniya eyaletinde en büyük nüfuslu olan ve ABD bütününde New York Şehri'nden sonra ikinci en kalabalık olan şehirdir. Büyük Okyanus'un doğu kıyısında güney Kaliforniya'da yer almaktadır. Los Angeles, Kaliforniya eyaletinin merkez şehridir. 
 
Los Angeles'ın nüfusu 2010 sayımı itibarı ile 3,792,621 kişidir. Etnik çeşitlilik çok fazladır.

M.O. 5000–6000 yıllarından beri Kızılderililerin yaşamakta olduğu Los Angeles, 4 Eylül 1781 tarihinde İspanya kontrolündeki Meksika tarafından keşfedilmiştir. İsmi İspanyolcadan gelmektedir ve Melekler Şehri anlamını taşımaktadır. 1876 yıllarına kadar nüfusu on bin dolaylarında olan şehir, petrol yataklarının keşfedilmesi, Kaliforniya kuzeylerindeki altın madenlerinin bulunması, ve de doğal güzelliği açısından birçok insanın rüyalarını süslemeye başlamıştır. 1920'li yıllarda sanat ve eğlencenin de tüm ülke genelinde öncüsü olmaya başlamıştır. 

Los Angeles ABD nin en dinamik metropollerinden olup spor ve kültürel aktivitelerle iç içedir. Holywood sinema film endüstrisine, Anaheim'de Disneyland'a ev sahipliği yapar. ABD'nin en eski film ve sinema okulu bu şehirdedir. Artistler, yazarlar, ve yapımcılar ya da ünlü sanatçıların en fazla bu şehirde bulunması nedeniyle "Kreatif Başkent" olarakta adlandırılır.

Los Angeles'ta herkes özel araca sahip olduğundan toplu taşıma yoğun kullanılmamaktadır ancak düzenli şehir içi otobüs seferleri düzenlenmektedir. Pahalı olmakla birlikte taksi de bir diğer alternatifi oluşturmaktadır. Yüksek binaları, dünyaca ünlü plajları, müzeleri, film stüdyoları ve daha birçok görmeye değer mekanı bulunmaktadır.

Los Angeles'ta, Amerika'nın diğer şehirlerine göre daha sıcak bir iklim görülmektedir. Yaz aylarında 32 derece olan sıcaklık, kıs aylarında 12 derecelere kadar düşmektedir.

Los Angeles Türkiye’den 9 saat geridedir.
 

Los Angeles Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA