Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

The New England School of English (NESE) - Boston

The New England School of English (NESE) - Boston
The New England School of English (NESE) - Boston
Okul Tipi: Şehir Merkezi.

NESE’nin benzersiz yaklaşımı, NESE’nin kurucusunun (ve mevcut başkanı) Harvard Üniversitesi’nde Graduate School of Education’da (Eğitim Fakültesi Yüksek Lisans Okulu) yüksek lisans derecesini tamamlarken yürüttüğü bir analizin sonucu olan eğitim alanındaki bir araştırmaya dayanmaktadır. Etkili okul ve sınıf ortamları üzerine yaptığı incelemeler, sınıfta mükemmellik taahhüdünün, tüm insanlara duyulan saygının, her öğrencinin başarabilme becerisine duyulan inancın ve her öğrencinin başarısında kritik öneme sahip olan belirli ihtiyaç ve hedeflerin farkına varılmasının yön verdiği birokul olan NESE’yi ortaya çıkarmasına olanak verdi. NESE, ACCET tarafından onaylanmış olup, TESOL, MATSOL, NAFSA, English USA, IIE ve Southern Law Poverty Center ile profesyonel ilişkilerini sürdürmektedir. Ayrıca NESE, Almanya’da Bildungsurlaub tarafından ve diğer resmi makamların yanı sıra Suudi Arabistan Kültür Elçiliği tarafından da tanınmıştır. "

NESE, Cambridge’de Harvard Üniversitesi’ne komşu ve Charles Nehri’ne sadece birkaç dakikalık yürüyüş mesafesinde olan Harvard Square’de yer almaktadır. Harvard Square, öğrenci etkinliklerinin odak noktası olup, Birleşik Devletler’deki en ilginç ve dinamik öğrenci merkezlerinden biridir. Öğrencilerin ihtiyaçları ve eğlence için ideal olan “Meydan”ın (Square) etrafı kafeler, restoranlar, kitapçılar ve butiklerle çevrelidir. Üniversite dersleri sadece birkaç adım ötede, klasik ve güncel filmler hemen caddenin karşısında, tiyatro ve konserler köşeyi dönünce ve müzik caddelerde ve parklardadır. İlgi alanlarınız ne olursa olsun Harvard Square’de bunların peşinden gidebilirsiniz.


Cambridge şehri, dünyanın en iyi üniversitelerinden ikisi olan Harvard Üniversitesi ve MIT’ye(Massachusetts Institute ofTechnology) ev sahipliği yapmakta olup, öğrenciler ve profesyoneller açısından Amerika’nın en gözde merkezleri arasında yer alır. Akademik yıl boyunca (Eylül’den Mayıs’a kadar) bu bölgede 300.000’den fazla öğrenci bulunur. Dinamik, çağdaş yaşam tarzı bağlamında öğrencilere Birleşik Devletler’de böylesine heyecan verici bir kültür, gelenek ve tarih ve İngilizce öğretmenleri harmanı sunan sadece birkaç yer daha vardır.

Boston’da önemli müzeleri ve açık hava sanat gösterilerini, sessiz parkları ve canlı gece hayatını,dünyanın seçkin orkestralarını ve doğaçlama caz gruplarını, tarihi mekanları ve öncülük yapan yüksek teknoloji firmalarını keşfedeceksiniz. Ayrıca, şehrin birçok yüksek okulu ve üniversitesinin sponsorluğunda düzenlenen bazı derslere, filmlere, konserlere, oyunlara ve spor etkinliklerine de katılma şansına sahip olacaksınız. Son olarak, Boston’un pek çok lezzetli yemeğinede hayır diyemeyeceksiniz. Geçmişe saygılı, bugüne keyif katan ve yarını dikkate alan bu eğitim ortamından keyif alacağınıza hiç şüphe yok.
Konaklama Türleri:
  • Aile Yanında
  • Öğrenci Evleri
Sosyal Aktiviteler:
NESE’nin müfredata ilave etkinlikleri arasında haftalık film partisi, kulüp etkinlikleri, Boston’daki müze ve tiyatrolara geziler, spor etkinlikleri ve bölgedeki ünlü tarihi mekanlara, üniversitelere ve yerel organizasyonlara geziler yer alır. NESE ayrıca New York’a, Niagara Şelalesi’ne ve diğer popüler mekanlara sık sık haftasonu gezileri de düzenlemektedir.

Harita

Paylaş

YURTDIŞI DİL OKULU ARA