Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Boston Dil Okulları

Boston Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Boston Dil Eğitimi Boston Amerika Birleşik Devletleri'nin Massachusetts eyaletinin başkenti ve en büyük şehridir. Ayrıca New England olarak bilinen Amerika Birleşik Devletleri'nin kuzeydoğu bölgesinin de resmi olmayan merkezidir.

Boston ABD'nin en eski ve varlıklı şehirlerinden biri olarak bilinmektedir. 17. yüzyıl başlarında Amerika'nın yerlileri tarafından kurulmuştur. Amerika'nın, Avrupa'dan ilk göçmen alan bölgelerinden biridir. Boston bölgesine ilk yerleşenlerin çoğu İngiliz asıllı olup 19. yüzyıl başlarında ise Boston'a gelen göçmenlerin çoğu İtalyan ve İrlandalı asıllıydı. Şu anda Boston Amerika'da İrlanda kökenlilerin en etkin oldukları şehir olarak bilinir.

İç nüfusu sadece 580.000 civarında olmakla beraber, Boston Metropolitan Bölgesi 6 milyona yaklaşan nüfusuyla Amerika Birleşik Devletlerinin 10 büyük yoğun nüfuslu bölgesinden biridir. Nüfusunun % 55'i beyaz ırktan, % 25'ı de siyahi ırktan oluşmaktadır.

Boston günümüzde bir eğitim, sağlık, finans ve teknoloji merkezidir. M.İ.T., Harvard Üniversitesi, Massachusetts Üniversitesi, Northeastern Üniversitesi, Boston Koleji, Wellesley Koleji ve Boston Üniversitesi gibi dünyaca ünlü eğitim kurumları Boston ve civarında yer alırlar. Çok sayıda dünyaca ünlü tıp merkezine sahip olup bütün dünyadan hastalar tedavi amacıyla buraya gelmektedir.

Şehir Fidelity Investments, Putnam Investments ve Wellington Management gibi dünyaca ünlü yatırım fonlarının merkezlerini barındırmaktadır.

Çok sayıda sanat galerisi, müzeler, festivaller, tiyatrolar, sinemalar barındıran şehir oldukça hareketlidir ve gece hayatı da daima canlıdır.

Boston'da dört mevsim yaşanmakta olup yazın ortalama sıcaklık 0 derece, kışın ise 1-2 derece olmaktadır.Boston Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA