Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

CELT Centre for English Language Teaching - Cardiff

CELT Centre for English Language Teaching - Cardiff
CELT Centre for English Language Teaching - Cardiff
Okul Tipi: Şehir Merkezi.
Okul Kapasitesi: 150-200 öğrenci
Sınıf Kapasitesi: ortalama 12 öğrenci

CELT (Centre for English Language Teaching) 1989 yılında Cardiff’de kurulmuştur. 1993 yılından beri British Council tarafından akreditedir. Sıcak ve samimi bir atmosfere sahip olan CELT (Centre for English Language Teaching), Victorian tarzı birbiriyle bağlantılı 2 binada eğitim vermektedir. Önemli bir üniversite şehri olan Cardiff, yabancı nüfusunun az olması nedeniyle dil eğitimi almak için ideal bir ortama sahiptir. Wales bölgesinin başkenti olarak Cardiff, misafirlerine birçok sosyal ve kültürel imkanlar sunmaktadır. "

Cardiff aynı zamanda “yeşil” bir şehirdir. Huzur ve sukunet sevenler için bakımlı parklara ve piknik alanlarına sahiptir. Cardiff sakinleri sıcakkanlılıkları ile ünlüdürler. Şehirde yerel publar, restoranlar, konser salonları, tiyatrolar ve müzeler bulunmaktadır. Londra dışındaki en büyük alışveriş merkezlerinden birisi Cardiff’dedir. Nüfusu 320,000 civarındadır.

Cardiff Londra Paddington’a trenle 2 saat uzaklıktadır. Londra Heathrow ve Gatwick Havaalanları ile Cardiff arasında otobüsle transfer mevcuttur. Cardiff’de uluslar arası havaalanı da bulunmaktadır. Türkiye’den Cardiff’e tarifeli seferler vardır.

Öğrencilerin CELT’te (Centre for English Language Teaching) eğitim aldıkları süre boyunca kendilerini evlerindeymiş gibi hissetmelerini sağlamak okulun en çok önem verdiği noktalardan birisidir. Bu amaçla öğrencilerin konaklayacağı aileler titizlikle seçilmektedir. Ailelerin çoğu yıllardır okulun farklı kültürlerdeki öğrencilerini ağırlayan deneyimli ailelerdir. Okul, lokasyon olarak yerleşim bölgesinde değil, şehir merkezinde olduğundan aile yanı konaklamalar okula otobüs ile 15-20 dakika uzaklıktadır.

CELT Centre for English Language Teaching, Cardiff'te iki merkezde eğitim vermektedir.

6-8 Salisbury Road'taki yetişkinler için olan merkez, 1882 yılında yapılmış olan Victoria tarzındaki bir binada eğitim vermektedir. Merkez dikkatlice restore edilmiş ve eğitim için uygun koşullar yaratılmıştır. Cardiff Üniversitesi gibi şehrin merkez öğrenci alanları içinde yer alan okul, üniversiteden, ana alışveriş bölgelerinden, şehrin Cardiff Kalesi, The Millennium Stadyumu ve The National Museum of Wales gibi birçok yerel bölgelerine yürüme mesafesindedir.

20-22 Nort Road'taki gençler için olan okul, şehir merkezinden sadece kısa bir yürüme mesafesinde ve muhteşem güzellikteki Bute Park'a bakmaktadır. Edward Dönemi bir binada eğitim verilen okul, 6-8 Salisbury Road'taki ana merkez okula da yürüme mesafesindedir. Öğrenciler genellikle dinlenmek ve sosyalleşmek için Bute Park'ta vakit harcamayı tercih eder ve Taff Nehri kıyısında yürüyüş yapmayı seçerler.

Konaklama Türleri:
  • Aile Yanında
  • Öğrenci Evleri
  • Öğrenci Rezidansları
  • Hotel
Okul Olanakları:
Okulda tam donanımlı 9 derslik, 10 bilgisayara sahip 2 bilgisayar laboratuarı; kasetler, videolar, CD ve kendi kendine çalışma materyallerinin olduğu küçük bir kütüphane, fırın ve mikrodalga fırına sahip bir mutfak bulunmaktadır.
Sosyal Aktiviteler:
Ulusal tarih müzesi, Millennium Stadyumu ziyareti, Cardiff History ve Haunting, Bute Park ve Wales Millennium Centre ziyareti, National Museum ve Art Gallery ve daha bir çok kültürel ve sosyal etkinlik Cardiff'i canlı tutan etkenlerdir.

Harita

Paylaş

YURTDIŞI DİL OKULU ARA