Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Santa Barbara Dil Okulları

Santa Barbara Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Santa Barbara Dil Eğitimi Santa Barbara California eyaletinin güneyinde yer alan ve Birleşik Devletler'in rivierası olarak adlandırılan bir şehirdir.  Santa Ynez Dağları ve Pacifik Okyanusu'nun arası boyunca uzanmaktadır. 

Bölgede yaşam en az 13000 yıl öncesine kadar dayanmaktadır. Ancak 1542 yılında Portekizli kaşifler tarafından ilk kez ziyaret edilmiştir. Şehir büyük ölçüde tarihi İspanyol mimarisi örnekleri içermektedir.

2012 nüfus verilerine göre Santa Barbara'da 90,893 kişi yaşamaktadır. Nüfusun 75.1%'ine denk gelen büyük çoğunluğunu hispanik ve latin kökenli vatandaşları da içeren beyazlar oluşturmaktadır. 

Makul ikliminden dolayı yılın her dönemi yüksek sayıda turist çeken şehirde birçok ilgi çekici park, botanik bahçeleri, müzeler, sanat galerileri, konser, tiyatro gibi etkinlikler mevcut olup University of California başta olmak üzere çok sayıda fakülte ve yüksek okul bulunmaktadır.

Santa Barbara ılık yazlarıyla Akdeniz iklimi özellikleri göstermektedir. Okyanus boyunca uzanan diğer California şehirlerinde olduğu gibi okyanus üzerinden gelen rüzgarlar yazların hafif serin, kışlarınsa ılık geçmesine neden olmaktadır. Kışın okyanus üzerinden bölgeye ulaşan fırtınaların ilerlemesine Santa Ynez Dağları'nın engel teşkil etmesiyle kuvvetli yağışlar sık görülmektedir. Yazları ise yüksek basınç altında kalan bölgede yağmur pek görülmemektedir.

Santa Barbara Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA