Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

San Diego Dil Okulları

San Diego Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

San Diego Dil Eğitimi San Diego, Güney Kaliforniya'da ABD ile Meksika sınırında bir sahil şehridir. San Diego’nun lakabı “Amerika’nın en güzel şehri”dir.

2010 Nüfus Sayımı itibariyle nüfusu 1,301,617 kişidir. Kaliforniya'nın 2., ABD'nin ise 9. en büyük şehridir. Meksika’ya yakın olması nedeni ile kentte Meksika kültürü yoğun olarak hissedilmektedir. Bu bölgedeki nüfusun yaklaşık %60’ı hispaniktir. Şehir ilk olarak 1542 senesinde İspanyollar tarafından keşfedilmiştir.

San Diego bir ticaret ve liman kentidir. Bunun yanı sıra en büyük Piyade üssü ve deniz kuvvetlerinin büyük bölümü burada yer alması nedeniyle askeri bir şehir olma özelliğini taşımaktadır. Aynı zamanda Amerika’yı Meksika’ya bağlayan bir köprü görevi görür. San Diego ile Meksika’nın Tijuana kenti arasındaki San Ysidro Border sınır kapısı, dünyanın en işlek sınır kapısıdır.

San Diego´da toplu ulaşım otobüs, tramvay, Amtrak ve Coaster ile sağlanmaktadır. Şehir merkezleri arasında tramvay ile rahat ulaşım sağlanabilmektedir. Taksiler diğer şehirlere göre yoğun kullanılmamaktadır.

"SeaWorld" tema parkı, dünyaca ünlü "San Diego Hayvanat Bahçesi" ve "San Diego Safari Parkı", birçok eğlence mekanına da sahip Pacific Beach turistlerin en çok ilgi gösterdiği yerlerdir.

San Diego, genel olarak orta kurulukta ılıman bir iklimine sahiptir. Yazları çok sıcak ve bunaltıcı değildir, kışları ise oldukça ılıman geçmektedir. Kar hiç yağmamakta, Aralık ve Mart ayları arasında yoğun yağışlar gerçekleşmektedir.

Uçuş süresi ortalama 20 saat olup saat farkı olarak Türkiye’den 10 saat geridir.

San Diego Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA