Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Irvine Dil Okulları

Irvine Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Irvine Dil Eğitimi ABD’deki en güvenli şehirlerden biri olan Irvine şehri, Pasifik Okyanusu’na yakın olarak Orange County’de yer almaktadır.

2000 yıl öncesinde yerlilerin yaşadığı bilinen şehrin 2013 sayımlarına göre nüfusu 223,729 olarak bildirilmiştir. 50.5%'si beyaz, 1.8%'i Afro-Amerikan, 39.2%'si Asya kökenli ve geri kalanlar ise yerliler ve diğer ırklardan oluşmaktadır.

CNNMoney.com tarafından 2008 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nin yaşamak için en iyi 4. şehri seçilmiştir. 2012'de ise 6. olmuştur. 2010 yılında 100,000 üzerinde nüfusu olan ABD şehirlerinin içinde şiddet suçu oranı en düşük şehir olarak belirlenmiştir.

Çok sayıda dünyaca ünlü üniversite ve yüksekokula ev sahibidir. 3 büyük devlet kütüphanesine sahiptir. Bunun yanında teknoloji sektörü başta olmak üzere birçok şirket barındırmaktadır.

San Diego ve Los Angeles‘a birer saat mesafededir ve birçok eğlence merkezine, ünlü plajlara sahiptir. Herhangi bir raylı sisteme sahip olmayan şehirde yaygın olmasa da taksi ve otobüs seçenekleri bulunmaktadır. Düzenli bir bisiklet yolu sistemine sahip olduğundan bisiklet de ulaşım seçenekleri arasında yer almaktadır.

Irvine diğer birçok Güney California kıyı bölgeleri gibi Akdeniz iklimi sınıfına dahildir. Yazlar sıcak, kışlar ılımandır; kar yağmaz, sıcaklık nadiren sıfırın altına düşer.

Irvine Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA