Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Toronto Dil Okulları

Toronto Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Toronto Dil Eğitimi Toronto, Kanada'nın en büyük şehri ve ticaret merkezi, Ontario eyaletinin başkentidir. Nüfusu yaklaşık 6 milyondur ve genelde İngilizce konuşulur. Nüfusunun %54'ünü göçmenler oluşturur; Chinatown, Greektown, Koreantown, Little Italy, Little Portugal gibi azınlık mahalleleri vardır.

Şehir gelişmiş bir ulaşım ağına sahiptir, ulaşım metro, tramvay, otobüs, taksi ile sağlanmaktadır. Yeraltında alışveriş merkezleri ve metro istasyonları vardır. Son derece güvenli bir yerdir, suç oranları çok düşüktür. Niagara şelaleleri'ne, Ottawa, Montreal, ABD'ye oldukça yakındır.

Kanada dünyanın yaşanabilecek en iyi ülkesi, Toronto'da en iyi şehri seçilmiştir. En önemli simgesi "CN Tower"'dır. "Rogers Centre" (Eski adiyla "Skydome") şehrin merkezindedir. Güneyinde Ontario Gölü vardır. Dünyanın en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan "Toronto Zoo" doğusundadır.

Toronto’da nemli karasal iklim hakimdir. Kışlar soğuk fakat kuru, yazlar sıcak ve nemlidir. Kanada'nın geneline göre iklimi ılıman sayılır.

Toronto Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA