Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Liverpool Dil Okulları

Liverpool Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Liverpool Dil Eğitimi Liverpool, Birleşik Krallık'ta, İngiltere ülkesinde Mersey Nehri Halici'nin doğusunda bulunan şehir yerleşkesidir. Şehri yerel idari sınırları içinde (2007 tahminiyle) 435.500 kişilik nüfus bulunmaktadır.

1207de bir belde olarak kurulmuş ve 1880 kraliyet beratı ile şehir olma statüsünü kazanmıştır. 17. yüzyılda şehirin ticareti yavaş yavaş artmaya başladı ve nüfus büyüdü.

Şehirde 16. yüzyıl Tudor stilinden günümüzün modern stiline kadar değişken birçok mimari stilinde bina bulunmaktadır. Liverpool şehri Birleşik Krallık içinde önemli bir kültürel merkez olma konumundadır ve ülkenin kültürel yapısına dramatik sanatlar, müzik, müzeler ve sanat galerileri, edebiyata katkılar ve gece hayatı ile önemli katkı yapmaktadır. Bunların yanısıra Liverpool şehri, Londra dışında, Birleşik Krallık şehir ve kentlerinin arasında en çok sayıda milli müzelerin ve güzel sanatlar galerilerinin bulunduğu şehirdir.

Liverpool Üniversitesi, Liverpool John Moores Üniversitesi ve Liverpool Hope Üniversitesi olmak üzere Liverpool'da üç tane üniversite bulunmaktadır.

Liverpool iklimi Atlantik Denizi'ndeki Gulf Stream nedeniyle oldukça ılımlı bir deniz iklimidir ve yazlar nisbeten serin, kışlar ise ılımandır ve kar yağışı gerçekleşmemektedir.

Liverpool Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA