Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Frankfurt Dil Okulları

Frankfurt Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Frankfurt Dil Eğitimi Frankfurt am Main, Main nehri kıyısında kurulmuş olan, Hessen eyaletinin en büyük, Berlin, Hamburg, Münih ve Köln'den sonra Almanya'nın beşinci büyük şehridir. Günümüzde Frankfurt sadece Almanya değil, Avrupa çapında da önemli bir finans, fuar ve de hizmet merkezidir ve Alpha World Cities olarak adlandırılan tek Alman büyükşehridir.

 Nüfusu 690.000'in üzerindedir. Almanya'nın en fazla yabancı nüfus yapısına sahip kentlerinden biridir. Ayrıca Almanya'da Türklerin en fazla yaşadığı şehirlerin başında gelir.

794 yılında ilk kez belgelerde değinilen Yüksek Ortaçağ'dan itibaren bağımsız bir imparator şehridir ve 1806'ya kadar seçim ve 1562'den beri Kutsal Roma-Cermen İmparatorluğu'nun taçlandırma şehridir. Ortaçağ'dan beri Frankfurt, Almanya'nın en önemli kent merkezlerinden biridir.

 Şehir, Avrupa Merkez Bankası'na, Almanya Merkez Bankası'na, Frankfurt Borsası'na ve Frankfurt Fuarı'na ev sahipliği yapmaktadır. Frankfurt'un bir özelliği ise Avrupa'nın en yüksek gökdelenlerine sahip olmasıdır. Gökdelenlerin çoğu bankalara aittir.

Liverpool Üniversitesi'nin araştırmasına göre kişi başına Satın alma gücü paritesine göre Avrupa'nın en zengin kenti olarak sayılmaktadır. 2008 yılı Mercer yaşam standartları yönünden Dünya'nın en yaşanabilir kentleri sıralamasında 7. sıradadır. Bunun yanında Almanya'nın en yoğun iş bölgesidir. Frankfurt am Main ve Ren-Main havzasında kimya ve ilaç sanayisi başta olmak üzere büyük sanayi kuruluşları mevcuttur. 

Hızlı tren, metro ve omnibüs imkanları düzenli ve mükemmeldir. Avrupa'nın en büyük havaalanlarından birine sahiptir ve yılda milyonlarca yolcunun uğrak yeridir. 2002 yılında bitirilen ICE hızlı tren hattı ile iki ekonomi merkezi Frankfurt ve Köln arasında 200 km/h üstünde seyahat etme imkanı vardır. Nehir nakliyatı ile Frankfurt şehri yukarı Ruhr havzasının ekonomik bölgesine ve daha ileride Hollanda'ya bağlantılıdır. Main-Tuna kanalı ile de Güneydoğu Avrupa ile irtibatı vardır.

Frankfurt'tun iklimi diğer kentlere göre nemlidir. Yılın büyük bir çoğunlugunda kentte yağışlı hava hakimdir. Fakat yaz aylari oldukça güneslidir. Sıcaklığın en yüksek olduğu ay Temmuz ayıdır. Bu ayda hava sıcaklığı 10 ile 32 derece arasındadır. Kış aylarında gökyüzü sürekli bulutludur. En soguk ay olan Ocak ayında hava sıcaklığı - 10 ile 10  derece arasindadir. 

Frankfurt Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA