Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Dilit - Roma

Dilit - Roma
Dilit - Roma
Okul Tipi: Şehir Merkezi.

1974’te kurulan Dilit, İtalyancayı yabancı dil olarak öğreten, İtalya’da ki ilk dil okullarından birisidir ve bugün ülke genelinde en saygın İtalyanca dil okullarından biri olarak kendini kanıtlamıştır. Dilit, 120 dil okulunun dünya çapında bilinen bir organizasyonu olan “International House” ’un bir parçasıdır. İtalyanca dil kurslarının dışında, “Dilit International House” aynı zamanda İtalyanca öğretmenleri için verdiği “Öğretmen Eğitim Kursları” ve kurs kitapları ve diğer dil öğretim kaynaklarının basımıyla da İtalya’da ve yurt dışında tanınmakta ve takdir edilmektedir.  "

Roma, ebedi şehir, dünya üzerindeki en eski medeniyetlerden birinin kalbi, günümüzdeki birçok kültürün ve ulusun doğum yeri. Dünyanın her yerinden ve her döneminden yüzlerce yazar, şair ve ressam onun güzelliğinden, renklerinden, sanatından ve tarihle dolu atmosferinden övgüyle söz etmiştir. Tarih, sanat, mimari, müzik, renkler, manzaralar, tatlar, yaşam, olağanüstü ortamlar ve görülecek pek çok şey. Ayrıca Roma eski zamanlardan beri, diğer dillerden ve kültürlerden insanlarla tanıştıklarında meraklı yapıları, konukseverlikleri ve bundan aldıkları keyifle tanınan halkı da demektir.

Okul, Roma’nın merkezinde ve şehrin tüm bölgelerine ulaşımın rahatlıkla sağlanacağı bir konumda bulunmaktadır. Beş katlı müstakil bir villa tarzındaki okulda 10 adet derslik bulunmaktadır. Ayrıca, ana binadan çok kısa mesafe uzaklıktaki iki adet ek binada da 14 derslik yer almaktadır.

Okul, dünyanın her yerinden farklı seviyelerde ve farklı ihtiyaçları olan öğrencilere hitap etmektedir. Minimum yaş düzeyi 16’dır. Her sene, 60’tan fazla ülkeden yaklaşık olarak 2000 öğrenci “Dilit-International House”’a gelmektedir. Bu durum, aynı uyruklu öğrencilerin bir araya gelmesini önler ve sınıf dışında İtalyanca kullanımını ve farklı insanlar ve kültürler arasındaki karşılıklı etkileşimi teşvik eder.

Öğretmenlerinin tümünün ana dili İtalyancadır ve hepsinin hem üniversite hem de İtalyancayı yabancı dil olarak öğretme alanında diplomaları vardır. Dilit-International House aynı zamanda Öğretmen Eğitim Merkezi (İtalya Milli Eğitim Bakanlığı’nca akredite edilmiş) ile de bilinmektedir. Her yıl, 50’den fazla stajyer öğretmen, öğretmenlik diplomalarını almakta ve eğitimi en yüksek dereceyle bitirenler okulumuzun öğretmen kadrosunun bir parçasını oluşturmaktadır. Şu anda, okuluda yaklaşık 10 yıllık öğretim deneyimi olan 24 öğretmen görev yapmaktadır. Tüm öğretmenlerin düzenli iş sözleşmeleri vardır ve her öğretmenin sözleşme saatlerinin haftada bir saati profesyonel gelişime ayrılmıştır. Bu gelişim, Öğretmen Eğitim Departmanı tarafından düzenlenen aylık eğitim seminerleri aracılığıyla sağlanmaktadır. Verilen tüm bu gelişim kursları, öğretmenlerin okula ve tüm öğrencilere karşı yüksek düzeyde profesyonellikleri ve sorumluluklarıyla yansıtılmaktadır. 

Dilit-IH, İtalyanca öğretiminde bütünüyle iletişimsel yaklaşımı benimseyen ilk okullardan birisidir ve bu yaklaşım da sürekli güncellenmektedir. Dil, hiçbir zaman kapsam dışında verilmez ve gramer, fonetik, kelimeler ve günlük durumlarda kullanılan gerçek dilin diğer tüm özellikleri analiz edilir. Sınıfta geniş çeşitlilikte güncel ve özgün kaynaklar kullanılır. Böylece, bir yandan öğrencilere günümüz İtalyan kültürü ve toplumu ile ilgili yararlı bilgiler verilirken, aynı zamanda öğrencilerin özgün dilsel ve iletişimsel becerileri geliştirilir. Sınıfta uygulanan temel teknikler ve yöntemler arasında: iletişimsel görevler, grup çalışmaları ve gerçek durumların canlandırılmaları sayılabilir. Pasif kavrama yerine öğrencinin aktif olmasına önem verilir.

Konaklama Türleri:
  • Aile Yanında
  • Öğrenci Evleri
  • Öğrenci Rezidansları
Okul Olanakları:
WiFi internet, Bilgisayar odası, Kantin, Kafeterya, Bahçe, Teras, Kütüphane
Sosyal Aktiviteler:
Her gün tüm öğrencilerin katılımına açık farklı ve ilgi çekici bir sosyal aktivite vardır. İster Roma’nın güzelliklerine bir gezi olsun, ister İtalyan yemekleri ve şaraplarıyla ilgili bir seminer ya da Roma’nın birçok cazibe noktalarından birine rehberli bir gezi olsun, Dilit’in sosyal programları değişik kişilerle tanışmak, Roma’yı keşfetmek ve İtalyancayı pratik yapmak için eşsiz birer fırsattır.

Harita

Paylaş

YURTDIŞI DİL OKULU ARA