Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

İtalyanca Dil Eğitimi

İtalyanca Dil Eğitimi Hakkında Genel Bilgi

İtalyanca Dil Eğitimi
İtalya'da İtalyanca dil eğitimi alanların sayısı her geçen gün artmaktadır. İtalya'nın Moda, Tasarım, Mühendislik, Mimarlık gibi alanlarda başarılı üniversitelerinde eğitim almak için İtalyanca bilmek gerekmektedir. İtalya'daki dil okulları özellikle lisans eğitim öncesi dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafında tercih edilmektedir.

İtalyanca çoğu İtalya ve İsviçre'nin güneyindeki Ticino kantonunda yaşayan 60 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. İtalyan asıllı göçmenlerce Amerika Birleşik Devletleri'nde Arjantin'de Brezilya'da Kanada'da ve Avustralya'da da oldukça yoğun konuşulmaktadır. İtalyanca Hint-Avrupa dil ailesinin Roman dilleri koluna mensuptur. Romans dilleri içinde Latinceye en sadık kalan dil olması nedeniyle ''Modern Latince'' olarak adlandırılır.

Ortaçağdan itibaren Halk Latincesi çeşitli şivelere ayrılmıştır ve ortaçağ sonunda Toskana yazı dilinden bugünkü İtalyanca şekillenmiştir. Bunda İtalyanca'nın atası kabul edilen Dante gibi isimlerin etkisi büyüktür.

İtalyanca kelimelerin neredeyse tamamı ünlü harfle biter ve dilin kendine özgü bir melodisi vardır. Rönesans dönemind diğer dilleri fazlasıyla etkilemiştir ve özellikle müzik alanında terminoloji İtalyanca'dır. Dünyanın en güzel dillerinden biri olarak görülür ve dilbilgisi oldukça kolaydır.

İtalyanca Dil Eğitimi Alabileceğiniz Ülkeler

YURTDIŞI DİL OKULU ARA