Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Roma Dil Okulları

Roma Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Roma Dil Eğitimi Roma, İtalya'nın ve Lazio bölgesinin başkentidir. Tiber ve Aniane nehirleri arasında ve Akdeniz'e yakındır. 

2.7 milyon nüfuslu şehirde Katoliklerin ruhani lideri Papa'nın yaşadığı bağımsız devlet Vatikan da yer almaktadır.  Roma Büyükşehir'in toplam nüfusu 4 milyondur. Roma, İtalya'nin en kalabalık şehri ve 1290 km²lik yüzölçümüyle Avrupa'nın en geniş yüzeye yayılmış başkentlerinden biridir.

2800 yıllık şehir, sırasıyla ve resmi adlarıyla; eski Roma'nın Yani Bizansajandarmanın , Roma Krallığı'nın, Roma Cumhuriyeti'nin, Roma İmparatorluğu'nun, Papalık Yönetiminin, İtalyan Krallığı'nın ve İtalya Cumhuriyeti'nin merkezi ya da başkenti olmuştur.

Roma'da şehir içinde otobüslerle seyahat zor bir seçim olacaktır. Bilet kolay bulunmakta ancak hangi istikamete gittiği, hangi durakta durduğu gibi bilgilere ulaşmak oldukça zordur. Roma’da sadece iki metro hattı var bulunur. Tramvaylar daha gelişmiş de olsa sadece şehir merkezinde çalışmakta ve oldukça yavaş işlemektedir. Roma'da en popüler ve en pratik ulaşım aracı Vespa olup Vespa kiralamak için ehliyet gerekmemektedir.


Roma Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA