Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Brisbane Dil Okulları

Brisbane Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Brisbane Dil Eğitimi Brisbane, Avustralya'da bir kent, aynı zamanda Queensland'ın merkezidir.

2013 yılı verilerine göre 2,238,394  nüfusu vardır. Brisbane nüfusunun %1,7'sinin etnik kökeni yerlidir ve %21,7'si yurtdışında doğmuştur. Bunların başında Yeni Zelanda, Güney Afrika ve Birleşik Krallık gelmektedir. 

Brisbane 1824 yılında kurulmuştur. 1834'te Güney Galler valisi Lord Brisbane'in adı verildi. İpswich kömür yataklarının işletilmesi ve bölgede tarım üretimine geçilmesi sonucu hızla gelişti. Kaynaklara yönelimin artışıyla hızlı ve istikrarlı bir ekonomik büyüme gerçekleşmektedir. Aynı zamanda turizm de ekonomi için önemli bir faktördür.

Australia'nın en iyi üniversitelerinden olan Queensland  Üniversitesi (UQ), Queensland Teknoloji Üniversitesi (QUT) ve Griffith Üniversitesi'nin yanında birçok üniversite ve yüksekokula sahiptir.

Brisbane, eyaletler arası, bölgesel merkezler ve denizaşırı ulaşım noktalarına bağlantı halinde olmasının yanında, şehir içinde de oldukça geniş bir ulaşım ağına sahiptir. Toplu taşıma otobüs, raylı sistem ve feribotlarla sağlanmaktadır. Brisbane Havalimanı (BNE) Avustralya'nın Sidney Havalimanı ve Melbourne Havalimanı'ndan sonra en işlek havalimanıdır.


Brisbane iklimi nemli sıcak yazları ve kuru ılık kışlarıyla nemli subtropikal iklim sınıfına dahildir. Kasım'dan marta gökgürültülü sağanak yağışlar  ve güçlü fırtınalar sık görülmektedir. Genellikle en yüksek sıcaklıklar 38 °C civarındadır.

Brisbane Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA