Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Berlin Dil Okulları

Berlin Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Berlin Dil Eğitimi Berlin, Almanya'nın başkenti ve en büyük şehridir. Berlin, aynı zamanda bir eyalet-kenttir. Berlin, Kuzey Almanya'da, Spree ve Havel nehirlerinin arasındaki kumluk bölgeye kuruludur. 

Şehir 1244'de ilk defa Berlin adında anılmış olup sırasıyla  Prusya, Alman İmparatorluğu ve Nazi Almanyası'na başkentlik yapmıştır. Kuzey Almanya'nın ve sonrasında da Avrupa'nın siyasi, ekonomik ve kültürel anlamda önemli merkezlerinden biri haline gelmiştir. II. Dünya Savaşı'nın ardından gelişen siyasi olaylar üzerine şehir ikiye bölünmüş, 1961'den 1990'a kadar Berlin Duvarı kenti Doğu ve Batı Berlin olarak ikiye ayırmıştır. Duvarın yıkılmasıyla ve 3 Ekim 1990'da iki Almanya'nın resmen birleşmesiyle Berlin eyalet şehir olarak tekrar birleşti ve birleşik Almanya Federal Cumhuriyeti'nin başkenti oldu.

Şehirde günümüzde 3,5 milyon civarı kişi yaşamaktadır. Berlin her zaman göçe uğramış olan bir şehirdir. II. Dünya Savaşı'ndan sonra Güney Avrupa'dan ve Türkiye'den yoğun göç olmuştur. Şu an Berlin'de yaklaşık 200.000 civarında Türk yaşamaktadır. Bu, Türkiye dışında yaşayan en kalabalık Türk, aynı zamanda Berlin'deki en kalabalık yabancı nüfusunu oluşturur. 

Eyalet'in öbür Almanya'nin eyaletlerine göre çok yüksek bir işsizlik sayısı mevcuttur. Berlin eyalet ticarethaneleri'nin yüzde 80'i hizmet sektöründe bulunmakta ve nüfusun yüzde 41'i hizmet sektöründe çalışmaktadır.

Müzeler Adası, Kültür Forumu ve Dahlem'deki müze ve koleksiyonlar dünya çapında önem taşımaktadır. Berlin, sanat alanında da dünyanın en önemli şehirleri arasındadır. Üç opera, filarmoni, birçok tiyatro, konser salonu ve kütüphanenin yanı sıra; Berlin Film Festivali, festival haftaları ve tiyatro günleri, tüm sanatseverleri Berlin'e çekmektedir.

Berlin, Almanya'nın sadece siyasi değil, aynı zamanda da kültür başkentidir. Şehir turizminde ziyaretçi açısından Berlin ön sıralarda yer alır. Sadece günübirlik turist sayısı yılda 100 binin üzerindedir.

Şehirde senelik ortalama sıcaklık 8,9 derecedir. En sıcak aylar ise Temmuz ve Ağustos aylarıdır. En soğuk aylar ise Ocak ve Şubat aylarıdır. En çok yağış Temmuz ayındadır.

Berlin Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA