Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Oxford Dil Okulları

Oxford Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Oxford Dil Eğitimi Oxford, İngiltere'nin güneydoğusunda bulunan kültürel ve tarihi açıdan önemli şehirlerinden biridir. Dünyanin en köklü üniversitelerinden Oxford Üniversitesi'ne ev sahipliği yapan bu kent tam bir öğrenci şehri olma özelliğini yüzyıllardır korumaktadır. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin varlığıyla oldukça kozmopolit bir yapıya sahip olan Oxford'un yaklaşık nüfusu 140,000'dir. 

Oxford Londra'nın merkezinden trenle sadece 60 dakika uzaklıktadır. Oxford şehir merkezi, yüzyıllık tarihi pubları, ilginç dükkânları, canlı pazarları ve çok geniş bir yelpazedeki galeri ve müzeleriyle ilgi çekmektedir. Oxford ayrıca kültürel aktiviteleri, tiyatro, sinema ve kulüplerinin zenginliği ile ünlüdür. 

Tarihi 8. yüzyıla kadar uzanan şehir, Oxford Üniversitesi'nin tarihi ve görkemli kolejleri, , mimarisi ve kültürel geçmişiyle turistler için de bir cazibe merkezidir. Turistler için olağanüstü manzaralı bir yer olduğu kadar, Oxford Şehir Merkezi tüketicilerin ziyaret ettiği çekici bir yerdir. Blackwells Kitabevi, Oxford'da turist çeken çok popüler bir yerdir. Blackwels Kitabevi tüm Avrupa'da en geniş tek odayı kitap satışları için ayırmıştır.

Oxford’a en yakın uluslararası havaalanları Londra’ya bağlı Heatrow ve Gatwick ile Birmingham Havalimanlarıdır. Bu üç havaalanından Oxford’a hızlı tren ve otobüs seferleri ile ulaşabilmeniz mümkün. Şehir içi ulaşımda Otobüs ya da taksi kullanılmaktadır bunun yanında birçok öğrenci bisiklet kullanmayı tercih etmektedir.

Oxford’ta iklim İngiltere iklimi gibi serin, yağmurlu ve aynı zamanda güneşli günler de vardır. 

Oxford Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA