Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Madrid Dil Okulları

Madrid Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Madrid Dil Eğitimi Madrid, İspanya'nın başkenti ve Madrid bölgesinin yönetim merkezidir. İber Yarımadası'nın orta kesiminde yer alır. Madrid İstanbul, Londra, Berlin ve Paris'ten sonra Avrupa'nın en kalabalık beşinci şehridir. 

Şehir 9. yüzyılda kurulmuş olup zengin tarihi mirasının yanı sıra canlı bir kültür ve sanat merkezi olarak da önem taşır. Gelişmesi ve ülke ekonomisinde ağırlıklı bir rol kazanması yakın tarihlere rastlar.

Madrid'in idari hizmetleri, bankacılık ve sigortacılığa dayanan ekonomisine, ulaşım ağının merkezi olması ve turizmden kaynaklanan gelirler de önemli katkıda bulunur.

Madrid'de son derece gelişmiş bir ulaşım ağı mevcuttur, otoyollar ve demiyollarıyla tüm İspanya ve Avrupa'ya bağlantılıdır. Şehir içinde de ulaşımı kolaylaştıran dünyanın en geniş ve hızla gelişen metro sistemlerinden birine ve onu destekleyen otobüs ağına sahiptir. İspanya'nın en işlek havaalanı Madrid-Barajas adıyla yine burada bulunur.

Bölgede büyük oranda Akdeniz iklimi etkisi altındadır. Yüksek konumu ve hava kütlelerinin etkisine açık olması sebebiyle ani sıcaklık değişiklikleri sık görülür. Yaz ayları boğucu olup sıcaklık bazen 38 °C'ye kadar ulaşır. Yıllık ortalama sıcaklık 2°-24 °C arasında değişir.Madrid Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA