Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Floransa Dil Okulları

Floransa Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Floransa Dil Eğitimi Floransa, İtalya'da bir şehirdir. Kuzey İtalya'daki Toskana bölgesinin başkentidir ve kendi ismini tasiyan ilin merkezidir. Kısa bir dönem, İtalya Krallığına da başkentlik yapmıştır. Çevresindeki yerleşim alanlarıyla beraber yaklaşık bir milyona yakın nüfusa sahip olan şehir, geçmişte olduğu gibi bugün de İtalya ve Avrupa'nın önemli ticaret merkezlerinden biridir.

Floransa'nın nüfusu diğer İtalyan kentleri gibi yaşlı bir nüfustur. Toplam nüfus 2010 itibariyle 369.745 kişidir.

Bunun yanı sıra İtalyan Rönesansının doğum yeri olarak bilinen Floransa, kültürü ve mimarisiyle dünyaca ünlü bir turizm kentidir. Şehirde önemli sanat galerileri ve müzeler bulunmaktadır. 

MÖ 59 yılında Jül Sezar ordusundan emekliye ayrılmış askerlere Arno Nehri vadisindeki bu verimli toprakları vererek Floransa'nın kurulmasına neden oldu. 1865 yılından 6 yıl sonra Roma kentini ele geçirmesine kadar İtalya'nın başkenti oldu. 

Floransa Ilıman okyanusal iklimine sahiptir. Yazlar sıcak ve yağışlı, kışlar serin ve yağışlı geçer. Deniz kenarında olmaması nedeniyle yaz sıcaklığı biraz daha yüksektir ve kışlar daha soğuk geçer ve kar yağışı da görülür.

Floransa Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA