Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Barselona Dil Okulları

Barselona Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Barselona Dil Eğitimi Barselona, İspanya'da Katalonya Özerk Topluluğu ve Barselona ilinin merkezi ve İspanya'nın ikinci büyük kentidir. Ülkenin kuzeydoğusunda, İspanya-Fransa sınırının 150 km güneyinde yer alır. 

İspanya'nın Akdeniz kıyısındaki en önemli limanı ve ticaret merkezidir. Kendine özgü kültürü ve güzelliğiyle ün yapmıştır.  Yaygın dil Katalancadır.

Barselona söylentiye göre İÖ 3. yy'da Kartacalılar tarafından eski bir İberya kenti üzerine kurulmuştur. Kentin adı da bir olasılıkla Kartaca'nın ünlü yönetici ailesi Barkaslardan kaynaklanır. 1978'de yeni anayasa uyarınca Katalonya Özerk Topluluğu'nun (Generalitat de Catalunya) merkezi oldu. Kentin en eski yerleşim alanı, küçük bir tepe olan Monte Taber'dir. Roma dönemi surlarının kalıntıları buradaki bazı sokaklarda hala görülmektedir.

Barselona kentinin nüfusu 2006 yılı itibariyle 1.673.075[1], metropoliten alanının nüfusu 3.218.071'tür. Nüfusun üçte ikiye yakını Katalonya doğumludur. İspanya'daki en büyük Yahudi nüfusa evsahipliği yapar.

Barselona kent planı düzenli ve uyumludur. Ticaret ve yerleşme alanları eski kentin merkeziyle çevresinde yoğunlaşmıştır. Sanayi bölgeleri bunların dışından çevreye doğru yayılır. Geniş kaldırımları, ağaçlar altındaki bankları ve kitap, gazete, el sanatı ürünleri, özellikle de başta kuşlar olmak üzere ev hayvanları ve çiçek satılan küçük dükkanlarıyla Ramblas sevilen bir gezinti alanıdır. Aynı zamanda Akdeniz'in en hareketli limanı olan Barcelona Limanı'na sahiptir. 

1450'de kurulmuş olan Barselona Üniversitesi ve 1968'de kurulan Özerk Barselona Üniversitesi kentin önde gelen bilim ve araştırma kurumlarındandır. Kentte birçok müze, kilise, mimari açıdan özel örnekler sayılan tarihi yapı mevcuttur.

Kentteki ulaşım otobüs, troleybüs, metro ve banliyö trenleri ile sağlanmaktadır. Barcelona Uluslararası Havalimanı,  yıllık 35 milyonun üzerindeki yolcu trafiğiyle İspanya'nın ikinci, Akdeniz kıyısındaki en büyük havalimanıdır.
Barselona İber Yarımadası'nın kuzeydoğu kıyısında yer alır.  Akdeniz İkliminin hüküm sürdüğü Barselona'da iklim yumuşaktır.

Barselona Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA