Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Fransızca Dil Eğitimi

Fransızca Dil Eğitimi Hakkında Genel Bilgi

Fransızca Dil Eğitimi Fransizca Hint-Avrupa dil ailesinin Roman dilleri altbirimi kökenlidir. Fransızca öğrenmenin ya da geliştirmenin en etkili ve heyecan verici yolu Yurtdışında Fransızca eğitim almaktır. Fransızca özellikle popülerdir çünkü İngilizce’den sonra Avrupa’daki en önemli dildir ve bir yaşam tarzıdır.
Paris, Nice ve Montreal’de katılacağınız
Fransızca Dil Okulları ile harika bir dil eğitim programını heyecan verici bir tatille birleştirmiş olacaksınız. Aynı zamanda Fransız kültürünü, onların gelenek ve göreneklerini öğrenerek de unutulmaz bir deneyim yaşamış olacaksınız.

Fransa ve Fransız uygarlığını benimsemiş ve eski Fransız sömürgesi ülkelerde kullanılmaktadır. 128 milyon insan Fransızca'yı anadili veya ikinci dili olarak konuşmakta ve 54 ülkede 72 milyon insan tarafından da bilinmektedir. Fransa, Kanada, Belçika, İsviçre, Afrika, Lüksemburg ve Monako'da Fransızca konuşulmaktadır. Ayrıca Orta Afrika Cumhuriyeti, Kamerun, Seyşel Adaları, Nijer gibi birçok Afrika ülkesinde de resmi dildir.

Fransada Dil Okulu

Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca gibi Latince'nin devam dillerindendir ve zaman içerisinde Kelt dillerinden ve Cermen dillerinden etkilenmiştir.

Fransızca 29 ülkede resmi dil olarak kabul edilir. Birleşmiş Milletler'in bütün alt kurumlarında ve uluslararası kuruluşların çoğunda resmi dildir.

Avrupa Birliği verilerine göre 27 üye ülkedeki 29 milyon insan Fransızca konuşmakta ve bunun 65 milyonu anadili, 69 milyonu ise ikinci dili olarak konuşmaktadır. Bu rakamlara göre Avrupa Birliği'nde en sık konuşulan 3. dildir.

Bir çok uluslararası organizasyonun resmi ticari dili olmakla beraber Türkiye'de tüm sektörlerde 400 kadar Fransız firma faaliyet gösermektedir.

Fransızca Dil Eğitimi Alabileceğiniz Ülkeler

YURTDIŞI DİL OKULU ARA