Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Sydney Dil Okulları

Sydney Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Sydney Dil Eğitimi Sidney, Avustralya'daki en eski yerleşim merkezlerinden biridir. Ülkenin ekonomik dahil her açıdan merkezi olmasına rağmen gerçekte başkenti değildir. Sidney şu anda dünyaca ünlü bir kültür ve sanat merkezidir. Nüfusu 4 milyon kişi olarak tahmin edilmektedir.

Sidney Botany Körfezi ile Pittwater arasında yaşayan Darut kabilesinin anayurdu olarak bilinmektedir. Bu sebeple burada tarih öncesinden kalma çok sayıda yerleşmeler bulunmakta; yer isimlerinin de çoğu bu eski yerleşmelerden gelmektedir. 

Avustralya'nın en eski şehri olan Sidney; kültürü, Dünya'nın en büyük doğal limanı olan Sidney Limanı ve sahilleriyle gidilebilecek en güzel turistik şehirlerden biri olarak kabul edilmektedir. 20. yüzyılın en ünlü ve değişik yapılarından kabul edilen Sidney Opera Evi ilginç mimarisiyle şehrin temsili haline gelmiştir. Mevsimlik opera gösterimlerinin yanında; bale, tiyatro, film ve klasik müzik performanslarına da evsahipliği yapmaktadır. Sidney birçok açıdan ülkenin en önemli kenti sayılır. Gece hayatının da hareketli olması nedeniyle ulaşım için gereken otobüs seferleri gece boyunca da devam etmektedir.

Sidney yarı kurak iklime sahiptir. Yazlar sıcak ve bazen nem oranları çok yüksektir ancak şehrin güzel plajları bu konuda avantaj sağlamaktadır. Kışın hava kuru ama ılıktır. En yağışlı dönem Nisan Haziran arasıdır. En kurak dönem ise Eylül Kasım dönemdir.

Sydney Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA