Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Münih Dil Okulları

Münih Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Münih Dil Eğitimi Münih, Berlin ve Hamburg'dan sonra Almanya'nın en büyük üçüncü kentidir. Bavyera eyaletinin en büyük şehri ve başkentidir. Avrupa Birliği'nin onikinci en büyük şehridir. Ayrıca Almanya'nın en büyük uluslararası havalimanlarından birine sahiptir.

Bulunan en eski belgelere göre şehrin kuruluş tarihi MS 1158 olarak kabul edilir. Bu tarihten yaklaşık 20 yıl sonra Münih resmi olarak şehir haline gelmiştir.  15. yüzyılda Gotik Sanat etkisi altına giren şehirin merkezi büyütülüp birçok gotik yapı inşa edilmeye başlanmıştır. Şehrin en büyük katedrali olan ve 1468 yılında başlanarak 20 yılda tamamlanan Frauenkirche bu gotik yapılara bir örnektir. Şehir II. Dünya Savaşı sırasında Müttefikler tarafından yoğun bombardımanla tahrip edilmiştir. 

Münih'in nüfusu 1.326.000 olarak belirlenmiştir. Bunun 300.129'u yabancılardan oluşur. Şehir nüfusununda önemli bir azınlıklarını Türk ve Balkan ülkeleri vatandaşları oluşturur. Almanya'nın önemli finansal kaynaklarından biri olan Münih, yüksek yaşam standartları ile birçok göçmenin tercih ettiği bir şehirdir. 

Her yıl Eylül ayının son haftası ile Ekim'in ilk haftası düzenlenen ve binlerce turistin de ziyaret ettiği "Ekim Festivali" (Oktoberfest) adlı bira festivaline ev sahipliği yapar. Bu festival, dünyanın en büyük 10 festivali arasında sayılır ve her ne kadar biralarıyla bilinse de, Bavyera geleneklerinin tanıtımı için uygun bir ortam sunmaktadır.

Münih 'te 50'den fazla müze, bir çok sanat galerisi, 70 tiyatro, sayısız opera, konser ve çeşitli müzikhol ve sinemalar bulunmaktadır.

Münih'te kışlar ılıman yazlar yağışlı geçmektedir. Münih için ortalama kış sıcaklıkları -5 ile 1 derece arasında, yaz sıcaklıkları ise 11 - 23 derece arasındadır.

Münih Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA