Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Moskova Dil Okulları

Moskova Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Moskova Dil Eğitimi Moskova Rusya Federasyonu'nun başkentidir. 2010 yılında yapılan nüfus sayımına göre Moskova'nın nüfusu 11,503,501 kişidir. %91,65'lik bölümü Ruslardan oluşmaktadır.

Kent içinden geçen nehirle adlandırılmıştır. 1917'deki Rus Devrimi'nden sonra 12 Mart 1918'de Rus Sovyeti Federe Sosyalist Cumhuriyeti'nin başkenti oldu. Daha sonra da SSCB'nin başkenti oldu.

Moskova nehrinin içinden geçtiği bu şehir Dünya'nın en yoğun işleyen mimarisi ile ünlü metro sistemine sahiptir. Moskova, dünyanın en gelişmiş ve nitelikli metro sistemine sahiptir. Kafa karıştırmayan metro haritasıyla şehrin her yerine sadece bu araçla gitmek makul bir fiyatla mümkündür.

Moskovada yaşayan milyarder sayısı diğer dünya şehirlerden fazladır, bu da en çok milyarderin yaşadığı şehir ünvanını getirmiştir. 2007 ylı istatistiklerine göre dünyanın en pahalı şehirleri listesinde 1. sıraya yerleşmiştir.

 Eğitim, bilim alanında birçok kuruma sahiptir. Rusya'nın en eski ve tanınan Moskova Devlet Üniversitesi, Lomonosov inisiyatifine göre 1755 yıllında kuruldu.

Moskova ılımlı kara iklimi altında, güçlü don ve yıkıcı sıcaklıklar oldukça seyrek, ancak normdan uzaklaşma sıkça görülmektedir. 

Moskova Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA