Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Milano Dil Okulları

Milano Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Milano Dil Eğitimi Milano, kuzey İtalya'da, bulunan bir şehir ve ve bir komündür. Milano Lombardiya bölgesinin ve Milano ili'nin başkentidir. Milano komünu nüfusu 1.310.000 kisi olup İtalya'nın ikinci buyuk nüfuslu komünüdür. Milano çok büyük bir şehirleşmiş metropoliten bölgenin merkezindedir. Nüfus bakimindan Milano metropoliten alan nüfusu yaklasik 7.400.000 kisi olup Avrupa'nin en buyuk metropoliten alanidir. 

Şehir ilk Insubres tarafından kurulduğunda adı Medhlan idi. Daha sonra M.Ö 222 civarında şehri işgal eden Roma İmparatorluğu ile Milano hızlı bir şekilde gelişmiştir.

Milano İtalya'nin ve Avrupa'nın en gelişmiş ve en zengin şehirlerinden biridir. Otomotiv ve moda sektörü şehrin en önemli gelir kaynağıdır.

Milano'da bulunan yüksek eğitim kurumları sayısı 39 üniversiteden oluşmaktadır. Bu üniversitelerde 44 fakülte bulunmaktadır.

Şehrin merkezinde dünyanın en büyük Gotik tarzdaki katedrali olan Duomo di Milano, dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Galleria Vittorio Emanuele II ve dünyanın en büyük tiyatro binalarından La Scala bulunur.

Milano'da kamu ulaşımı demiryolu hattı, tramvay sistemi, troleybüs sistemi ve otobüs hatları ile sağlanmaktadır. Milano metropoliten şehri için uçak servisi yapan üç havaalanı bulunmaktadır, bunlardan biri İtalya'nın ikinci büyük hava alanıolan Malpensa Enternasyonal havaalanıdır.

Milano'nun genel olarak, bazı kara iklimi nitelikleri de olan, nemli subtropik iklimi bulunmaktadır. Diğer önemli kuzey İtalya ova şehirleri gibi, Milano'da da sıcak, nemli ve çok bunaltıcı yazlar ile soğuk ve yağışlı kışlar ortaya çıkar. 

Milano Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA