Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Dusseldorf Dil Okulları

Dusseldorf Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Dusseldorf Dil Eğitimi Düsseldorf, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin başkentidir. Ayrıca Düsseldorf Vilayeti´nin de merkezidir.  Kuzeyinde Ruhr Bölgesi, güneyinde ise Köln bulunmaktadır. Kente adını Düssel deresi verir. Ren Nehri kıyısında kurulmuş moda ve fuar kentidir. Nüfusu 600,000 civarındadır.

Düsseldorf hakkındaki ilk yazılı kaynaklar 1135'lere uzanmakla birlikte, Düssel deresi civarında 7. ve 8. yüzyıllara ait ilkel tarım ve balıkçılık aletleri bulunmuştur. İkinci Dünya Savaşı’nda, Müttefik bombardımanlarından (1943-1945) büyük zarar görmüştür. 

Düsseldorf kent merkezinde yer alan meyhane ve birahaneleriyle ünlü Altstadt Semti, halk arasında dünyanın en uzun barı olarak anılmaktadır. Şehir dünyaca ünlü sanayi fuarlarıyla tanınmıştır.

Ülkenin ve Ruhr Havzası’nın önde gelen endüstri, bilim, kültür merkezlerinden biridir. Matbaacılık, dışsatıma dayalı ticaret, uzmanlık fuarları da kent ekonomisinde önemli yer tutar. Ren-Vestfalya Borsası, Thyssen, Mannesmann, Henkel gibi dev endüstri ve ticaret kuruluşlarının, sendikaların, büyük banka yönetimlerinin merkezleri kentte toplanmıştır.

Düsseldorf, bir kongre, fuar kenti olarak tanınır. Geniş bir alana yayılmış olan kentte, çok sayıda park, gezinti alanları, büyük alışveriş merkezleriyle ünlü caddeler bulunur. Kent içi ulaşım, Ren Irmağı’nın iki yakasını birbirine bağlayan altı köprü ile sağlanır. Irmağın sol kıyısında kurulu bulunan limandan, ırmak taşımacılığında büyük ölçüde yararlanılır. 
Eyâletin en büyük havalimanı Düsseldorf Uluslararası Havalimanı (DUS) bu kenttedir.

Şehrin ortalama sıcaklığı 10.6 °C'dır. Yazın hafif sıcaklıklar ve kışın yoğun olmayan kar yağışlarıyla ılıman bir iklim özelliği göstermektedir.Dusseldorf Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA