Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Cork Dil Okulları

Cork Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Cork Dil Eğitimi Cork, İrlanda Cumhuriyeti'nin ikinci en büyük şehri ve İrlanda Adası'nın üçüncü en kalabalık şehri olup Cork Kontluğu'nun idari ve ana yerlesim merkezidir.

Cork sehir nüfusu 2006 nüfus sayimi itibariyle 119,418 kisidir ama  "Metropoliten Cork" nüfusunun yaklasik 274,000 kişi olduğu tahmin edilmektedir.

9. ve 10. yüzyıllar boyunca Viking istilalarına sahne olan kent 1185 yılında ilk kez şehir statüsü kazanmıştır. Asıl gelişimi ise bağımsızlığın ardından 20. yüzyılın ortalarına denk gelen süreçte yaşamıştır.

Tarihi kaleler ve sokaklara sahip şehir çok sayıda restoran, cafe, bar ve publarıyla hem tarihi dokuyu sevenleri hem de canlı bir şehir arayanları cezbetmektedir. Aynı zamanda da Avrupa'nın önemli kültürel ve sosyal festivallerine de ev sahipliği yapmaktadır.

Cork şehir merkezi oldukça küçük olup merkezde kalanların neredeyse hiç taşıt kullanmasına gerek kalmamaktadır ve ihtiyaç duyulacak herşey yürüme mesafesindedir. Bununla birlikte merkez dışında kalan bölgelere de otobüs hizmeti sağlanmaktadır.

Cork Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA