Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
About Us

Paris Dil Okulları

Paris Dil Okulları Hakkında Genel Bilgi

Paris Dil Eğitimi Paris, Fransa'nın başkenti ve Île-de-France bölgesinin merkezidir. Sen Nehri'nin üzerine, Paris Havzası'nın ortasına kurulmuştur.Tüm dünyada anıtları, sanatsal ve kültürel yaşamı ile bilinen Paris, aynı zamanda dünya tarihinde önemli bir şehir olmakla birlikte, başlıca ekonomik ve politik merkezler arasında yer almakta ve uluslararası taşımacılığın geçiş noktalarından birini oluşturmaktadır.

2007 yılı tahminlerine göre Paris şehir sınırları içindeki nüfus 2.200.000 kişidir. 20. yüzyılda şehir sınırlarının dışına taşarak büyümüş ve banliyöleriyle birlikte 2007'de 11,8 milyonluk nüfusa ulaşmıştır.

Arkeolojik bulgulara göre Paris kent alanı yaklaşık 40.000 yıldır insanlar tarafından yerleşim alanı olarak kullanılmaktadır.Paris adını Galya halklarından Parisii lerden almaktadır. M.Ö 1. Yüzyıla kadar bölgede Parisiilerin yaşadığı bilinmektedir. Louvre Müzesi, Eyfel Kulesi, Champs-Élysées, Notre Dame Katedrali dünyaca ünlü ve mutlaka görülmesi gereken mekanlardandır.

Uluslararası havayolu şirketlerinin hemen hepsi Paris’e direkt sefer düzenlemektedir. Bunun yanı sıra birçok tren ve kara yolu Paris üzerinden geçmektedir. Şehir içerisinde otobüs, metro ve tramvay yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle geniş metro ağı Paris ulaşımı kolaylaştıran bir şeydir. Trafiği hafifletmesinin yanı sıra ulaşımı hızlandırmaktadır da.Charles De Gaulle Paris’in en büyük havalimanıdır. Roissy Havalimanı olarak da bilinen yer sadece ülkenin değil Avrupa’nın da en işlek yerlerinden biridir.

Paris yarı okyanusal yarı karasal iklim özelliği göstermektedir. Kışın ortalama en düşük sıcaklık 2-3 derece olup yazın ortalama en yüksek sıcaklık 22-25 derece civarındadır. Yağışlar bütün yıla eşit dağılmaktadır.

Paris Dil Okulları

YURTDIŞI DİL OKULU ARA