Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Öğrenci Yorumları

Öğreni Yorumları

Kanada'da Dil Eğitimi ve Yaşam

Kanada'da Dil Eğitimi ve Yaşam

Merhaba ben Didem, Doğuş Üniversitesi İşletme mezunuyum. Şuan ILAC Vancouver Dil Okulunda İngilizce dil eğitimi almaktayım. Üniversiteyi bitirdikten sonra yıllardır hayalim olan Kanada'da dil eğitimi almayı gerçekleştirmek istedim. Yapmış olduğum araştırmalar sonucu tercihimi Academix yurtdışı eğitim danışmanlıktan yana kullandım.

Hayalim olan Kanada'ya gelmekti ama hangi şehrin ve hangi okulun benim için daha iyi olacağı konusunda seçim yapamıyordum. Danışmanım bana bu konuda gerçekten çok yardımcı oldu. Benimle merak ettiğim tüm konularda yakından ilgilendi ve tavsiyeleri sonucu Vancouver'a gelmekye karar kıldım.

Kanada'da Dil eğitimi

Okul başvuru işlemlerini çok hızlı bir şekilde hallettikten sonra sırada vize başvurusu vardı. vize evraklarımın mükemmel bir şekilde hazırlanmasın ardından bir hafta kadar kısa bir sürede vizemi ilk başvurumda aldım. Şuana kadar kafama takılan her türlü soru ve burada şehirde karşılaştığım her türlü sorunu bildirdiğimde kısa süre içinde cevap alabildim. 

Yurtdışında dil eğitimi almamın amacı İş ingilizcesi ve günlük İngilizcemi daha iyi bir seviyeye taşımaktı. Vancouver sessiz, sakin , muhteşem bir doğal güzelliğe sahip. Tüm kültürden insanları bir arada barındıran bir şehir. Kendinizi her açıdan güvende hissedebiliyorsunuz. Yaz kış yapılabilecek aktiviteler var. Kısacası büyük şehrin gürültüsünden sıkıldıysanız burası harika bir tercih.

Aile yanı ve yurtlarda konaklama konusuna gelince birden fazla tercih sunuluyor. İlk tercihinizi aile yanında konaklamada kullanmanızı tavsiye ediyorum. Hem ingilizcenize katkısı daha büyük hem de şehre daha kısa zamanda adapte olmanıza yardımı var. Eğer yurtdışına çıkma konusunda endişeleriniz varsa , profesyonel bir yardıma ihtiyacınız varsa Academix bu konuda en doğru karar :)

  • Didem Baytar

YURTDIŞI DİL OKULU ARA