Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Öğrenci Yorumları

Öğreni Yorumları

Kanada Vancouver Kaplan Dil Okulu

Kanada Vancouver Kaplan Dil Okulu

Yurtdışında dil eğitimi almaya karar verdim. Araştırmalarım ve danışmanımın tavsiyeleri sonucu tercihimi Kaplan Vancouver Dil Okulu'ndan yana kullandım ve oldukça memnunum. Kanada'nın çok kültürlü yapısı, yerel halkının yardımsever oluşu benim için en doğru tercihi yaptığımı gösteriyor.

İlk olarak yolculuktan başlamak istiyorum. Gerçekten uzun bir yolculuk olacak. Size tavsiyem; tek aktarmalı uçuşları tercih etmeniz. Uçuş boyunca güneş batmayacak ve ilginç bir deneyim olacak kesinlikle sizin için. Dikkat etmeniz gereken bir husus valizinizin aktarılıp aktarılmayacağını sormanız, çünkü Türkiye'de size aktarılacak diyorlar fakat bazen aktarılmıyor ben son anda gördüm valizimi ve problem yaşamaktan kurtuldum :)

Şehre gelecek olursam, Vancouver Kanada'nın en ılıman iklimine sahip şehridir. Ocak ayında geldim buraya ve şuan üçüncü ayımdayım. İlk geldiğimde sürekli olarak yağmur yağıyordu ama aşırı soğuk değildi ve şuan hava mükemmel. 

Kanada'da Dil Eğitimi

Vancouver ulaşımı çok kolay bir şehir. Birçok toplu taşıma aracına sahip ve insanlar size her zaman yardımcı oluyorlar. Şehirin etrafında çok güzel dağ manzarası var. Kışın kayak yapmak için bir çok tesis bulunmaktadır. Yazın ise tüm şehir sahillere toplanıyormuş. Vancouver'da en sevilen spor hockey. Şehrin sembolü hockey takımı.

Kaplan International English Vancouver okulumdaki bütün çalışanlar öğretmenler ve öğrenciler çok sıcakkanlılar olabildiğince size yardımcı olacaklar. Okulun ilk günü seviye belirleme sınavı olacaksınız ve seviyeniz belirlenecek. 10.hafta tekrar seviye belirleme sınavınız olacak ve 70 puanın üzerinde aldığınızda sınıfınız değişecek ve kendinizi nerede eksik hissediyorsanız (reading, listening, speaking, writing) ona göre sınıfınızı değiştirebiliyorsunuz). Herhangi bir sıkıntınız olduğunda okulla görüşmeniz yeterli olacaktır çünkü size fazlasıyla önem veriyor olacaklar. Ayrıca okulda her hafta farklı etkinlikler olacak cok eglenceli vakitler geçireceğinizden süpheniz olmasın.

Son olarak okulumu ve Vancouver'ı herkese tavsiye edebilirim. Buraya geldiğim için çok mutluyum ve hiç bitmesin istiyorum. Eğer kısa süreli deilse yurtdışı dil eğitimi için kesinlikle Kanada'yı seçmelisiniz.

  • Ahmetcan Bakır

YURTDIŞI DİL OKULU ARA