Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Öğrenci Yorumları

Öğreni Yorumları

İrlanda Dublin'de Dil eğitimi

İrlanda Dublin'de Dil eğitimi

Merhaba ben Selçuk TOPRAK, Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü Öğrencisiyim. İrlanda’nın başkenti Dublin’de bulunan Emerald Cultural Institute dil okuluna gittim. Bambaşka bir kültür, Bambaşka yerler gezdim, gördüm, tanıdım ve farklı ülkelerden insanlarla tanıştım. Dublin’de dil eğitimi aldıığım 3 ayda hem dilimi geliştirdim hem de İrlanda’yı bütünü ile gezip görme fırsatı elde ettim. 

Eğitim için yaptığım tercihten çok memnunum. Okulum öğrencilerle oldukça ilgili ve her anlamda oldukça yardımsever. Buraya geleli 3 aydan fazla oldu ve okulla alakalı hiçbir sıkıntım olmadı. Eğitimimi tamamlayacağım 28 haftanın sonunda da okulumun ingilizce eğitimi olarak oldukça yararlı olacağını düşünüyorum.

İrlanda'da Dil Eğitimi

Biraz Dublin’den bahsetem gerekirse, pahalı fakat çok güzel bir şehir. Dublin’de para birimi Euro bu yüzden İngiltere’de Sterlin kullanıldığını düşünürsek daha avantajlı konumdadır. Her yer olabildiğince yeşil, temiz ve çok düzenli. Şehiriçi ulaşım oldukça gelişmiş olan Dublin’de otobüs, Dart adında sahip olduğu tren hattı ve iki hatlı kullanılan Luas Tramvayı bulunmaktadır. Size tavsiyem tercih ettiğiniz okuldan öğrenci kartı temin ettikten sonra gittiğiniz gibi O’Connell Caddesindeki Dublin Otobüs İşletme Ofisinden öğrenci kartınıza yükleme yapın yoksa üzerinizde bozuk para yok ise o anda yapılan ödeme sonrası  para üstü verilmiyor, daha sonra  para üstünüzü yine aynı yerden otobüste ödeme yaptıktan sonra verilen fiş ile alabilirsiniz.

Dublin ve İrlanda gezmek için çok güzel bir yer.  Küçük bir ülke olmasına rağmen tarihi ve doğal güzellik olarak birçok yere sahip. İrlanda ayrıca kendine has bir kültüre sahip diğer ülkelerde bulunmayacak. Dublin’de genç nüfus fazla olduğu için son derece eğlenceli bir şehir gece ışıl ışıl herkes belli bir saatten sonra işyerlerini kapatıp barlara veya pub dediğimiz eğlence mekanlarında zaman geçiriyor ve inanın 3 ayımı geçirdiğim bu ülkede hiçbir şekilde kavga , gürültü vs. gibi ufak çaplıda olsa hiçbir olay ile karşılaşmadım.


  • Selçuk Toprak

YURTDIŞI DİL OKULU ARA