Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Öğrenci Yorumları

Öğreni Yorumları

İngiltere'de Dil Eğitimi ve Yaşam

İngiltere'de Dil Eğitimi ve Yaşam

İngiltere'de dil eğitimi almak tüm üniversite eğitimim boyunca hayalimdi. İngiltere dil okulları ile yurtdışında dil eğtimi alarak hem kariyerimi geliştirecek hemde yeni kültürler tanıyacaktım. Bu konuda araştırmalara başladım ve bir yurtdışı eğitim danışmanlık şirketinden yardım almam gerektiğine karar verdim.
 
Academix'le ve Burcu Hanım'la tanışmadan önceye kadar çok araştırma yaptım, fuarlara gittim, internette baktım, arkadaşlarıma sordum. En sonunda büyük bir firma ile gitmeye karar verdim. Ve doğru bir karar vediğimi şu an daha iyi anlıyorum çünkü tamamen organize, profesyonel ve doğruya yönlendirici olduklarını gördüm.

İngiltere'de dil eğitimi

Açıkcası danışmanımla iletişime geçtiğim zaman, yurtdışı dil okulları hakkında, fiyatları ve konaklamaları hakkında bilgilerim vardı. Fakat Londra'da oldukça fazla dil okulu seçeneği vardı ve hangisini neden seçmeliydim hiçbir fiktirm yoktu. Eğitim kaliteleri, sosyal aktiviteleri, öğrenciyle ilgi alakaları hakkında bilgi almam gerekiyordu. Bu konuda danışmanım tecrübelerinden faydalanmam çok iyi oldu.

İngiltere'de dil eğitimi

Bütçeme uygun olarak yaptığımız araştırmalar sonucu Delfin English School ve yurt konaklama seçeneğine karar verdim. Sonrasında okuldan kabul belgemin gelmesi ve İngiltere öğrenci vizesi işlemlerini hızlıca ve sorunsuz hallettik. Uçak biletiminde alınmasından sonra hayalim olan yurtdışında dil eğitimi almaya başladım.

Okulumdan, öğretmenlerimden oldukça memnunum herkese okulumu tavsiye edebilirim. Konaklamamla okulumun arası sadece 25 dakika, Londra'nın tüm keyfini çıkartabiliyorum. Okul Londra'nın merkezinde Holborn'de, tam karşımızda büyük bir park ve British Museum var. Kısacası çok merkezi bir konumda. Ayrıca öğretmenler çok eğlenceli ve eğitim tamamen ingilizceyi öğrenciye aşılamaya yönelik, öğretmenlerden tutun okul çalışanlarına kadar herkes çok arkadaş canlısı, eğlenceli ve yardım severler. Okulun her akşam bir etkinliği var sinemadan, futbol turnuvalarına hatta ilk hafta Cambridge gittik. Eğitim olarak her hafta her kur için sınıf var yani ne kadar ingilizce biliyorsanız ona göre bir sınıfa koyuyorlar bu şekilde hiç sorun yaşamıyorsunuz çünkü yanınızdaki arkadaşınızda sizinle aynı seviyede ingilizce konuşuyor yani ileşim sorunu gibi bir derdiniz olmuyor. 

  • Cihan Depocu

YURTDIŞI DİL OKULU ARA